Rewelacja ze Słowenii

Tylko dwie tenisistki rozstawione pozostały w turnieju Copa Sony Ericsson Colsanitas w Bogocie. W środowych spotkaniach drugiej rundy porażki poniosły Nuria Llagostera Vives (nr 4) oraz Klara Zakopalova (nr 5)

Na rewelację turnieju w stolicy Kolumbii wyrasta Masa Zec Peskiric. 22-letnia Słowenka w pierwszej rundzie pokonała najwyżej rozstawioną w zawodach Flavię Pennettę, wygrywając po tie breaku trzeciego seta. Zec Peskiric szybko zdołała zregenerować siły i w kolejnym dniu zmagań okazała się lepsza od Petry Cetkovskiej, zwyciężając w sześćdziesiąt siedem minut 6:4, 6:3. Tym samym Słowenka po raz pierwszy w karierze zapewniła sobie udział w ćwierćfinale turnieju WTA Tour. Dotychczas osiągała ona sukcesy w imprezach niższej rangi, w ubiegłym sezonie wygrała pięć turniejów singlowych i jeden deblowy ITF.

O awans do półfinału Masa Zec Peskiric zagra z Ediną Gallovits. Rumunka w drugiej rundzie pokonała rozstawioną z numerem pięć Klarę Zakopalovą 6:3, 6:4. Był to piąty mecz obu tenisistek i czwarte zwycięstwo Gallovits.

Miejsce w najlepszej ósemce zawodów w Bogocie zapewniła sobie jeszcze jedna reprezentantka Rumuni. 19-letnia Ioana Ralucu Olaru wygrała z Estonką Maret Ani 6:4, 6:2. Mecz trwał godzinę i dwadzieścia osiem minut. Nastoletnia Rumunka wykorzystała w nim pięć z czternastu szans na breaka, dwukrotnie przegrywając własne podanie.

W ćwierćfinale Olaru zmierzy się z Patricią Mayr. Austriaczka w drugiej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem cztery Nurię Llagosterę Vives. Był to najdłuższy środowy mecz w Kolumbii, Austriaczka w równo dwie godziny wygrała 7:6(8), 6:3.

Wyniki drugiej rundy:

Patricia Mayr (Austria) - Nuria Llagostera Vives (Hiszpania, 4) 7:6(8), 6:3 Edina Gallovits (Rumunia) - Klara Zakopalova (Czechy, 5) 6:3, 6:4 Ioana Raluca Olaru (Rumunia) - Maret Ani (Estonia) 6:4, 6:2 Masa Zec Peskiric (Słowenia) - Petra Cetkovska (Czechy) 6:4, 6:3