Odra pokazała charakter w Częstochowie

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze opolskiej Odry po pierwszej połowie środowego sparingu z Rakowem Częstochowa przegrywali 0:2, jednak po przerwie pokazali charakter i wygrali 5:3.

Trener opolan Piotr Rzepka był zadowolony już z tego, że jego podopieczni mieli okazję do treningu w miarę w normalnych warunkach. - Trochę padało, ale trzeba pochwalić organizatorów, bowiem zadbali o to, by boisko było odśnieżone i dobrze przygotowane - zaznacza szkoleniowiec Odry. W ostatnim czasie jego piłkarze nie mają zbyt wielu okazji do treningu w takich warunkach, a dodatkowo w sobotę "przepadł" im sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Być może z tych powodów w pierwszej połowie zaprezentowali się fatalnie. - Piłkarze sprawiali wrażenie jakby nie trzeba było spełniać żadnych założeń taktycznych, jakby wystarczyło tylko liczyć na błędy rywali. Ci, niestety, ich nie popełniali, zagrali znacznie szybciej, odważniej i skuteczniej, nic więc dziwnego, że do przerwy przegrywaliśmy 0:2 - komentuje zdenerwowany trener Rzepka. - W przerwie powiedziałem im kilka ostrych słów i wszystko się odmieniło. Piłkarze nareszcie zaczęli walczyć, wyprzedzać rywali, tworzyć dogodne sytuacje i strzelać gole - dodaje.

Opolanie szybko wyrównali na 2:2, co prawda w 59. minucie Raków znów wyszedł na prowadzenie po golu Bartosza Glińskiego, ale to wszystko, na co stać było częstochowian tego dnia. Odra zdobyła kolejne trzy bramki i pewnie wygrała 5:3. - Wynik mógł być jeszcze wyższy, bo mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji - dodaje trener Rzepka.

W spotkaniu zagrał m.in. powracający po kontuzji oka bramkarz Mateusz Sławik, a także przymierzani do zespołu Radosław Feliński (Polonia Słubice) i Kamil Radulj (Korona Kielce). Obaj dostaną jeszcze szanse, aby przekonać do siebie trenera w sobotę, w kolejnym sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Nie zagrali za to kontuzjowany Jakub Bella oraz chory Marcin Rogowski.

Raków Częstochowa - Odra Opole 3:5 (2:0)

Bramki: Rogalski (12.), (32.), Gliński (59., karny) - Filipowicz (46., karny), (75.), (78.), Uchenna (52.), Syldorf (68.)

Odra: Sławik - Orłowicz, Odrzywolski, Grodzki (60. Kowalczyk), Filipe (46. Steczek) - Monasterski (60. Deja), Radulj (60. Syldorf), Feliński (60. Szwarga), Kalinowski - Filipowicz, Uchenna