Wrócili z workiem pełnym medali

ZAPASY. Doskonałą formę zaprezentowała młodzież z naszego regionu w mistrzostwach Warszawy rozegranych w kategorii juniorów i juniorek młodszych

W klasyfikacji dziewcząt w stylu wolnym pierwsze miejsca przypadły: Marcie Pyszczak (Olimpijczyk Radom, w wadze do 70 kg) i Dorocie Kwapis (Platan Borkowice, 49 kg). Z kolei drugą lokatę zajęła Anna Piskorz (56 kg Orlik Wierzbica). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły: Aleksandra Teklińska (56 kg), Ewelina Rutkowska (52 kg), Martyna Jarosz (60 kg) - wszystkie Glinice Radom, Natalia Gil (Platan Borkowice, 60 kg). W rywalizacji chłopców na drugim miejscu uplasował się Patryk Maroszek (Platan, 69 kg), a trzecie lokaty zajmowali: Jacek Czerniak (76 kg) i Paweł Tomczyk (85 kg) - obaj Platan.

Reprezentanci regionu radomskiego zdominowali także zawody w stylu klasycznym. Zwycięzcami swoich kategorii okazali się: Mateusz Wolski (58 kg), Michał Kośla, Paweł Walewski (76 kg) - trójka z Olimpijczyka, Kamil Smorongiewicz (Orlik Wierzbica, 69 kg). Drugie lokaty zajęli: Adrian Madej (54 kg), Konrad Kośla (63 kg), Jakub Falkiewicz (100 kg) - wszyscy Olimpijczyk, Michał Banaszczyk (RTZ Radom, 69 kg), Arkadiusz Smorongiewicz (Orlik Wierzbica 76 kg). Na trzecich pozycjach uplasowali się: Mateusz Słomiński (54 kg), Krzysztof Dąbrowski (69 kg) - obaj Olimpijczyk, Krzysztof Łukasik (58 kg) i Michał Kudła (76 kg) - obaj RTZ Radom oraz Kamil Warchoł (Glinice, 63 kg). W klasyfikacji drużynowej pierwsza lokata przypadła Olimpijczykowi Radom.