Kaka: Beckham jest niezbędny dla Milanu

Pomocnik włoskiej drużyny uważa, że władze klubu powinny dołożyć wszelkich starań by skłonić Los Angeles Galaxy do sprzedaży Davida Beckhama. Amerykański klub nie zgodził się na pozostanie Anglika w Milanie, ale włoski klub ciągle negocjuje.

- Być może początkowo to było posunięcie czysto marketingowe, ale dziś on pełni fundamentalną rolę w drużynie. On odciska swoje piętno na grze Milanu. Jego podania i gole są nie do przecenienia - twierdzi Kaka.

Okno transferowe w USA zamknęło się w miniony piątek, ale Milan próbuje przedłużyć okres wypożyczenia do Włoch. Zgodnie z umową między klubami Beckham powiniem wrócić do Los Angeles 8 marca. Beckham porzuci miliony w Galaxy dla wielkiego futbolu w Milanie?

- Mam nadzieję, że klubowi uda się zatrzymać go na stałe. To przyniesie nam korzyści teraz i w przyszłości - powiedział brazylijczyk w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji sporTV.

Kaka odniósł się również do oferty transferu jaką złożył mu Manchester City. - Odrzuciłem rekordową ofertę bo czuję się związany z Milanem. Zdecydowało to co osiągnąłem z tym klubem i to co cały czas chcę z nim osiągnąć. Również demonstracje kibiców, którzy prosili mnie bym został były wzruszające. Gdy zobaczyłem transparenty na meczu z Fiorentiną, nie mogłem się skupić na grze - zakończył.

O historii Beckhama i Milanu - czytaj tutaj ?

Więcej o: