SPORT W SKRÓCIE

Sukces Zamłynia

BOKS. Trzy medale z mistrzostw Warszawy kadetów (nieoficjalne mistrzostwa Mazowsza) przywieźli do Radomia podopieczni trenera Romana Strzelczyka. W kategorii 57 kg zwyciężył Patryk Smolik, który pokonał Dawida Szydłowskiego (ULK Ostrów Mazowiecka). Z kolei brązowe medale przypadły Marcinowi Zagorskiemu (kat. 54 kg) i Błażejowi Górskiemu (52 kg). W zawodach wzięło udział dziewięć klubów. Już w najbliższy weekend pięciu pięściarzy Zamłynia stanie do walk w turnieju rozgrywanym w Ostrołęce. Impreza będzie eliminacją do MP juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii kadetów.

Ze zmiennym szczęściem

KOSZYKÓWKA. W kolejnym spotkaniu kadetów radomski UKS 40 przegrał z UKS-em 11 Warszawa 57:60. - Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a o jego losach przesądziły błędy i straty moich zawodników w kluczowych momentach spotkania. W całym meczu popełniliśmy ich aż 37, w tym w samej końcówce meczu. Wynikały one głównie z braku koncentracji - przekazał trener UKS-u Jacek Spyt. Jedynym pozytywnym elementem w wykonaniu gospodarzy była mocna obrona, która nie została poparta zadowalającą siłą ofensywną.

UKS 40 Radom - UKS 11 Warszawa 57:60

UKS: Mazan 1, Miturski 16, Garbacz 13, Golus 5, Parszewski 9, Zwęgliński 13.

Z kolei w kategorii młodzików UKS pokonał zespół Gim. 92 Ursynów 110:15.

Podczas weekendu kadeci Czterdziestki wystąpią w turnieju, który odbędzie się w Warszawie.

Zostanie w domu

BOKS. Radomianin Michał Żeromiński nie będzie reprezentował barw Polski w międzynarodowym turnieju w węgierskim Debreczynie. Mimo wcześniejszego powołania pięściarz został wycofany z udziału w tych zawodach. Zadecydował o tym trener kadry Stanisław Łakomiec, który uznał, że zawodnikowi może odnowić się nie do końca wyleczona kontuzja łuku brwiowego.

Grali amatorzy

TENIS. Na miejskich kortach Radomskiego Klubu Tenisowego odbyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Amatorskiego Turnieju dla Dzieci i Młodzieży. - To pierwszy tego rodzaju turniej dla dzieci, które grają rekreacyjnie w Radomiu. W imprezie wzięło udział 34 zawodników w czterech kategoriach wiekowych - powiedziała Milena Tokarska, dyrektorka RKT. W kategorii do lat 10 zwyciężył Paweł Tęcza. W grupie chłopców w wieku 11-13 lat pierwszy był Aleksander Sadal, a w grupie dziewcząt Natalia Zięba; są to wychowankowie RKT. W kategorii wiekowej 14-16 lat zwyciężyli Jędrzej Pecka i Paulina Mąkosa. W najstarszej kategorii (17-19 lat) na kortach zaprezentowały się tylko dziewczęta. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Bryńska. Sędzią głównym turnieju był Jan Błaszczyk, na co dzień prezes Returnu Radom.

Zagrają w Białymstoku

SIATKÓWKA. Kadeci RCS-u Czarnych Radom zagrają o awans do półfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w turnieju w stolicy Podlasia. Obok podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego i gospodarzy - Oczka Białystok - w imprezie wezmą udział siatkarze MMKS-u Kraśnik i AZS-u UWM Olsztyn. Zawody odbędą się w dniach 27 lutego - 1 marca. Do kolejnej fazy zmagań awansują dwa najlepsze zespoły.