Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na półmetku

XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych, która odbywa się na Podkarpaciu, przekroczyła półmetek. Po kilku dniach przerwy w sobotę zainaugurowane zostaną zmagania w drugiej części imprezy.

Jak do tej pory zakończyły się już konkurencje snowboardowe, łyżwiarstwo figurowe, biathlon, saneczkarstwo, łyżwiarstwo szybkie, curling i short-track. Ostatnie cztery dyscypliny rozgrywane były w minionym tygodniu. Short-track, który odbywał się w Sanoku, zdominowali zawodnicy klubu Juvenia Białystok. W kategorii juniorek bardzo dobrze spisały się, obecnie zawodniczki AZS-u Opole, ale wychowanki MOSiR-u Sanok, Barbara Kobylakiewicz i Magdalena Szwajlik. W każdej konkurencji plasowały się na podium, zamieniając się tylko miejscami. Zawodnicy z Sanoka zaprezentowali się nieźle, zajmując piąte miejsce zarówno w klasyfikacji klubowej, jak i wojewódzkiej.

Dużo lepiej wypadli reprezentanci Podkarpacia w łyżwiarstwie szybkim, a konkretnie Mateusz Chabko z Górnika Sanok. Młody łyżwiarz zdobył pięć medali w konkurencjach indywidualnych (trzy złote i dwa srebrne) oraz brązowy krążek w zmaganiach drużynowych. Sanocki Klub Łyżwiarski Górnik zajął ostatecznie szóste miejsce w gronie jedenastu klubów, a województwo podkarpackie zostało sklasyfikowane na piątym miejscu.

W rywalizacji saneczkarzy w Krynicy, która tym razem rozgrywana była na naturalnym torze, bezkonkurencyjni byli przedstawiciele dwóch klubów: Lipowiec Czechowice-Dziedzice i Beskidy Bielsko-Biała, którzy większość medali rozdzielili pomiędzy siebie.

Z kolei w curlingu, który rozegrany był w Dębicy, wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki CCC Warszawa, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Wśród chłopców triumfowali zawodnicy KS-u Warszowice, przed AZS-em Łódź. Brązowe medale w obu kategoriach zdobyli curlingowcy z Sopotu.

Teraz nastąpiła kilkudniowa przerwa w OOM. Do rywalizacji młodzi sportowcy wrócą w najbliższy weekend, kiedy to rozpoczną się zmagania w hokeju na lodzie (Sanok), narciarstwie biegowym i narciarstwie alpejskim (Ustrzyki Dolne), a także w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej (Wisła, Szczyrk).

Na przyszły tydzień, a dokładnie na wtorek, zaplanowano też uroczyste otwarcie imprezy w Ustrzykach Dolnych. Specjalnie przełożono je na końcówkę rywalizacji sportowej, by mogło w nim wziąć udział jak najwięcej młodzieży rywalizującej na Podkarpaciu.