Urszula Radwańska odpadła z turnieju WTA w Dubaju

Urszula Radwańska przegrała z Francuzką Camile Pin 7:6 (8:6), 5:7, 0:2 w drugiej rundzie turnieju WTA w Dubaju. W trzecim secie Polka przerwała grę z powodu kontuzji uda.

W pierwszym secie obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem własnego serwisu. Obie dwukrotnie przełamywały podanie rywalki. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc tie-break. W nim Francuzka prowadziła już 5-3 i po chwili 6-5. Radwańska obroniła setbola i wygrała kolejne dwie piłki wygrywając tie-breaka 8-6.

W drugiej partii Polka prowadziła już 5:4 i serwowała. Miała dwie piłki meczowe, jednak żadnej z nich nie udało się jej wykorzystać. Przegrała gema i zaraz potem dwa kolejne. Pin wygrała seta 7:5 i doprowadziła do decydującego seta.

W pierwszej rundzie Urszula wyeliminowała swoją starszą siostrę Agnieszkę, pokonując ją 6:4, 6:3.

Dziś Radwańska miała też wystąpić w turnieju deblowym. W pierwszej rundzie Polka i Szwajcarka Stefanie Voegele miały zagrać z Hinduską Sanią Mirzą i Włoszką Marą Santangelo. Kontuzja spowodowała jednak, że Polka wycofała się również z turnieju deblowego

Wygrana Uli to najlepsze wyjście - czytaj tutaj ?