ŚHLF: Piąty tytuł UniMaksu

Ten zespół zdobył swoje kolejne mistrzostwo Świętokrzyskiej Halowej Ligi Firm po dwuletniej przerwie. W ostatnim meczu sezonu.

Meczu niełatwym dla UniMaksu. Siódemka znana jest z dobrej, twardej gry w defensywie, a do tego tuż przed końcem pierwszej połowy skorzystała na błędzie obrony i bramkarza rywali i za sprawą Kamila Kundery objęła prowadzenie. Po zmianie stron UniMax wzmógł ataki, ale strzały i Grzegorza Jaworskiego, i Sebastiana Łagowskiego trafiały w słupek bramki Pawła Jugo. Za trzecim razem piłka wylądowała już w siatce - w 21 min. "poprawił" się Łagowski. Także precyzyjnie tuż przy słupku przymierzył pięć minut później z rzutu wolnego Mariusz Krala. Tylko zwycięstwo pozwalało jego zespołowi wyprzedzić Skład Budowlany Wola Jachowa, który przed tygodniem potknął się na ostatniej prostej (3:4 ze Sportingiem).

Królem strzelców I ligi został Dawid Kołodziej z URB Plus (18 bramek). Wyprzedził Tomasza Iwańskiego z Elmaru Jędrzejów (13) i Macieja Ponikowskiego ze Sportingu (11).

Skład UniMaksu: Seweryn Woźniak, Mariusz Świercz - Mirosław Pędzik - 6 bramek w sezonie, Sebastian Łagowski 6, Grzegorz Jaworski 5, Mariusz Krala 5, Dawid Łyczek 5, Piotr Łomiński 4, Artur Duda 4, Dominik Staniec 2, Arkadiusz Krala, Przemysław Terlecki.

Wyniki ostatnich gier

I liga: Elmar Jędrzejów - ZETO 0:4 (Hajduk 2, Lelonek, Górnisiewicz), UniMax Kielce - Siódemka 2:1 (Łagowski, Krala - Kundera), Sporting - URB Plus 4:3 (Toboła 2, Ponikowski, Kowalczyk - Pająk 2, Kołodziej), Cola Dragon Jędrzejów - Kolporter Kielce 14:4 (Żabka 4, Mróz 3, Fendrych 3, Piasecki 2, Prusicki, samobójcza - Klicki 2, Lewandowski, Relidzyński), Ceramik Ceresit - Becher 5:2 (Kowalski 2, Ubożak, Woźniczka, Kondrak).

* Do II ligi spadły trzy ostatnie zespoły.

II liga : Lekarze - Piekarnia Kwiatkowski 3:0 (walkower ).

* Awans do ligi zapewniły sobie zespoły z miejsc 1-3., a spadły cztery ostatnie. Ich miejsce zajmą najlepsze zespoły z obu grup III ligi.

III liga - mecz o pierwsze miejsce: UniMax II Kielce - ZIO-MAX 5:4 (A. Krala 2, Terlecki, Krężołek, Świercz - Brzoza 3, Bielecki); o 3. miejsce: Konkret Plus - Astra Suchedniów 7:2 (Ozioro 5, Chabros, Urbaniec - Lasota, Wierzbiński);

o 5. miejsce: Elmar II Jędrzejów - Hit Corona 0:2 (Myalski, Słupski).