Jeleń: Gra w kadrze jest zaszczytem

- Trener Beenhakker mówił, że ja i Artur Wichniarek nie pasujemy mu do koncepcji. Artur zrezygnował, ale ja na pewno nie. Dla mnie gra w kadrze jest zaszczytem - mówi w rozmowie z Olgierdem Kwiatkowskim Ireneusz Jeleń, napastnik Auxerre.

Zczuba.tv: Jeleń znów strzela we Francji ?

W rozmowie ze Sport.pl Jeleń zapewnia, że mimo niechęci Beenhakkera, z gry w drużynie narodowej nie zamierza rezygnować.- - Nie łudzę się, że łatwo wrócę do kadry. Trener Beenhakker mówił, że ja i Artur Wichniarek nie pasujemy mu do koncepcji. Artur zrezygnował, ale ja na pewno nie - mówi. - Dla mnie gra w kadrze jest zaszczytem. Zawsze marzyłem, by założyć koszulkę z orzełkiem na piersi. Nigdy nie olewałem kadry i tego nie zrobię. Jeleń powinien grać w kadrze

Jeleń mówi, że nie ma Beenhakerowi za złe, że go nie powołuje i chętnie wróciłby do kadry, jeżeli trener mu zaufa. - Żadnego żalu do selekcjonera nie mam. Każdy ma prawo do swojej koncepcji. Tylko chciałbym, żeby moje powołanie nie było jednorazowym sprawdzianem, bo dziennikarze tak chcieli, jak to się stało przez zgrupowaniem na Ukrainie, ale w oparciu o głębsze zaufanie do mnie - mówi piłkarz Auxerre.

Jeleń jest zaskoczony tym, że PZPN nie robi wszystkiego, by Ludovic Obraniak jak najszybciej mógł zagrać w reprezentacji Polski. - Obraniak to jeden z wyróżniających się zawodników całej ligi francuskiej, strzela w tym sezonie mnóstwo goli. Na pewno przydałby się naszej reprezentacji. Dziwię się, że nikt nie robi wszystkiego, co można, żeby w kadrze się znalazł - mówi napastnik.

Cały wywiad z Jeleniem - czytaj tutaj ?

Więcej o: