MŚ w biatlonie: Sikora tuż za podium w biegu na dochodzenie

Tomasz Sikora zajął czwarte miejsce w niedzielnym biegu na dochodzenie na MŚ w biatlonie. To jego najlepszy wynik w tym rodzaju biegu w historii MŚ. Polak pozostaje liderem Pucharu Świata

21. Chwilę potem na metę wbiega Os, Sikora wyraźnie niezadowolony jest czwarty z 1:33,4 s straty.

20. Czudow drugi na mecie - miał 41,7 s straty do zwycięzcy.

19. Ole Einar Bjoerndalen wjeżdża na metę i zostaje mistrzem świata w biegu na dochodzenie z czasem 31:46,7 s

18. Sikora niestety raz spudłował, czym zaprzepaścił szanse na medal. Berger niecelnie strzelał dwa razy, a więc Sikora raczej na pewno zajmie 4. miejsce.

17. Os spudłował tylko raz i włącza się do walki o drugie miejsce.

16. Czudow także ma dwa pudła, więc Bjoerndalen jest już raczej mistrzem świata.

15. Norweg pudłuje aż dwa razy, czym otwiera dla Czudowa walkę o mistrzostwo!

14. Bjoerndalen i Czudow są już raczej pewni swoich pozycji.

13. Sikora jest czwarty, do rywalizacji nagle wrócił goniący go Berger. Polak nie liczy się już niestety w walce o medale. Musiałby liczyć na pudła Osa przy swoim czystym strzelaniu.

12. Zerwał się wiatr, przeszkadzający wyraźnie zawodnikom. Wszyscy pudłują na trzecim strzelaniu.

11. Hanevold spudłował trzy razy. Sikora także strzela. Niestety dwa pudła. Zablokował mu się karabinek, co zdenerwowało Polaka.

10. Berger, który spudłował już 5 razy przestał się liczyć. Bjoendalen strzela tymczasem po raz trzeci. Nie spudłował. Jedno pudło Czudowa, dwa Osa.

9. Nasz zawodnik znakomicie biegnie i zbliża się do Bjoerndalena. Z kolei zawodnicy pomiędzy Polakiem a prowadzącym Norwegiem zwalniają.

8. Polak ma 48 s straty do Bjoerndalena. Przed nim jednak najtrudniejsze strzelanie - z pozycji stojącej. W tej chwili jest piąty.

7. Sikora bez pudła na drugim strzelaniu!

6. Os i Czudow bez pudła, Hanevold jedno a Berger aż trzy!

5. Czudow rozdzielił Norwegów, a Bjoerndalen już po raz drugi na strzelnicy. Strzelał wolno i spudłował dwa razy, co oznacza łącznie 300 m karnych.

4. Bjoerndalen jest w niebywałej formie. Coraz bardziej ucieka wszystkim. Sikora ma do drugiego Hanevolda jednak tylko minutę straty.

3. Bezbłędne pierwsze strzelanie Tomka Sikory! Jest zatem obecnie na 9. miejscu i ma 1,5 min. straty do prowadzącego Bjoerndalena.

2. Czudow, Bjoerndalen, Hanevold i Os bez pudła w pierwszym strzelaniu.

1. Bieg już się rozpoczął, czwórka Norwegów oczywiście na czele. Sikora zbliża się już do 15. zawodnika i - zarazem - do strzelnicy.

0. Już bywało i tak, że z dalszych miejsc awansowałem do ścisłej czołówki - mówił Sikora. Czy uda się przełamać hegemonię Norwegów, którzy w sobotę zajęli pierwsze cztery miejsca?

Jonsson mistrzynią, Nowakowska 16. ?

Więcej o: