Snowboardowe ewolucje w Białce Tatrzańskiej

W weekend na Kotelnicy Białczańskiej odbędzie się polska edycja zawodów freestyle'owych Burton AM Tour!

Białka Tatrzańska to siódmy przystanek w słynnym cyklu snowboardowym. Wcześniej amatorzy deski rywalizowali już m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii i Szwajcarii.

13-letnia Ala Moskal z Krakowa startuje w zawodach od 2007 roku. - Najmilej wspominam debiut w holenderskim Landgraf, w specjalnej hali SnowWorld. Jazda na snowboardzie sprawia mi dużo przyjemności i pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości - twierdzi czwarta zawodniczka klasyfikacji Youth Girls.

To jedna z czterech takich imprez w Polsce, i jest zaliczana do Ticket To Ride - najważniejszego międzynarodowego touru snowboardowego. W jury znajdą się m.in. Paweł Pawluczuk, międzynarodowy sędzia FIS, oraz Tomasz Urbański, były prezes PZSnow. Do Białki Tatrzańskiej przyjedzie ponad 70 zawodników.

Na zwycięzców klasyfikacji generalnej czeka miejsce w największych europejskich zawodach snowboardowych, które odbywają się każdego roku w szwajcarskim Laax. Na amatorskich zawodach pojawiają się też sponsorzy, którzy poszukują przyszłych gwiazd freestyle'u.

Copyright © Agora SA