Kadeci Czarnych wierzą w awans

SIATKÓWKA. W piątek kadeci Czarnych Radom rozpoczną w Ostrołęce zmagania w turnieju, który wyłoni mistrza województwa w tej kategorii wiekowej.

Obok kadetów Czarnych oraz gospodarzy - Pekpolu Ostrołęka - w imprezie zagrają jeszcze stołeczne MOS WOLA i Metro. W piątkowy wieczór radomianie zmierzą się z MOS- em, w sobotę z Metrem, a w niedzielę z Pekpolem. Impreza zostanie rozegrana systemem każdy z każdym i ma podwójną stawkę. Poznamy mistrza Mazowsza, a dodatkowo dwie najlepsze ekipy uzyskają prawo gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski kadetów. - Awans do dalszej fazy gry o medale mistrzostw kraju to nasz cel minimum. Oczywiście nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, by wygrywać - powiedział "Gazecie" trener Czarnych Andrzej Sitkowski.

Młodzi siatkarze Czarnych sumiennie przygotowywali się do tego występu. Dyspozycji szukali m.in. podczas obozu przygotowawczego w Kielnarowej koło Rzeszowa oraz w sparingach z juniorami Czarnych. Ostatni test mecz kadeci rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 3:0.

Skład Czarnych: Kacper Gonciarz, Łukasz Zugaj, Krzysztof Michalski, Rafał Pszenny, Damian Płaskociński, Daniel Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Wiktor Skwarek, Jakub Wachnik, Michał Bucki, Paweł Filipowicz, Dominik Wanat. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Krzysztof Jaskulski.