Prasa brytyjska: Kawałek brazylijskiej magii uratował Polaków

PRZEGLĄD PRASY. Brytyjska prasa relacjonując mecz Polska - Walia koncentruje się na dyspozycji naszych rywali i ich szansach w najbliższych potyczkach eliminacyjnych. Zgodnie zachwyca się jednak piękną bramką Rogera Guerreiro. Brytyjski The Daily Telegraph nazwał strzał Rogera ?inteligentym podbiciem?. W podobnym tonie pisze The Guardian.

Polska prasa o meczu Walia Polska  ?

- Walia przyjęła od Polski ofertę gry w Portugalii, gdzie Leo Beenhakker trenował ze swoimi piłkarzami. Beenhakker określił Walię jako podobną w stylu gry do Irlandii Północnej, z którą Polska zmierzy się za miesiąc w kwalifikacjach do mistrzostw świata - tłumaczy brytyjski dziennik The Times.

Gazeta pisze o "zachwycającym golu" urodzonego w Brazylii Rogera, który przelobował bramkarza Walii Boaza Myhilla. - Jesteśmy rozczarowani faktem, że straciliśmy gola właśnie w taki sposób, ale nie obwiniam za to Boaza - mówi gazecie trener Walii John Toshack.

- Niektórzy nasi zawodnicy są ciągle trochę "zieloni". Muszą uczyć się gry przeciwko topowym graczom - podsumowuje mecz szkoleniowiec.

Z kolei irlandzki dziennik The Belfast Telegraph skupia się na dobrej grze Walii twierdząc, że dopiero "kawałek brazylijskiej magii" pogrążył podopiecznych Toshacka w meczu z wyżej notowanym przeciwnikiem.

- Urodzony w Sao Paulo Roger Guerreiro który otrzymał polskie obywatelstwo w kwietniu 2008 roku, na 10 minut przed końcem strzelił rozkosznego gola rezerwowemu bramkarzowi - pisze gazeta.

Zobacz gol Rogera na Z Czuba.tv - kliknij tutaj ?

Więcej o: