Jan Godlewski w komisji trenerskiej FILA

Znakomity polski trener zapasów Jan Godlewski został wybrany do komisji technicznej Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (FILA). Ciało to liczy dziewięciu członków.

Oprócz Polaka w jego skład wchodzą - prezydium: Ahmet Ayik (Turcja), Michaił Mamiaszwili (Rosja), Gustavo Rolle Fernandez (Gwatemala) oraz Steve Fraser (USA), Bruno Hartmann (Austria), Stefan Kazarian (Grecja), Bahman Mirzaei (Iran), Evagelia Nikolaov (Grecja).

W tej chwili trener Godlewski prowadzi z sukcesami żeńską reprezentację Polski. Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Agnieszka Wieszczek wywalczyła brązowy medal w kat. 72 kg. W swojej karierze ten lubelski szkoleniowiec dwukrotnie pracował z reprezentacją Tunezji. Z zapaśniczkami tego kraju był na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach.

Trener Jan Godlewski jest jednym z nielicznych szkoleniowców na świecie, którzy mogą się poszczycić posiadaniem licencji klasy N. To międzynarodowy certyfikat - można powiedzieć trenerski absolut. - O nominacji dowiedziałem się podczas pobytu na zgrupowaniu kadry zapaśniczek w Colorado Springs - mówi Jan Godlewski. - Nie ukrywam, że była to bardzo przyjemna wiadomość, choć nie prowadziłem żadnej "gry wyborczej". Zadaniem komisji będzie prowadzenie prac nad innowacją przepisów, metodyką treningu - chodzi tu też o rozszerzenie zasięgu działania naszej dyscypliny, a co się z tym wiąże, odpowiednią pomoc szkoleniową dla krajów, które dopiero się rozwijają.

Pierwsze posiedzenie komisji zaplanowano podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w kwietniu w Wilnie.