Guus Hiddink nowym trenerem Chelsea

Guus Hiddink będzie od przyszłego tygodnia trenował Chelsea Londyn. Holender ma prowadzić zespół do końca sezonu, równolegle będzie selekcjonerem reprezentacji Rosji.

Terry zszokowany zwolnieniem Scolariego ?

Hiddink zastąpił na stanowisku Luiza Felipe Scolariego, którego klub zwolnił po serii rozczarowujących wyników. Chelsea miała imponujący początek sezonu, ale ostatnio traciła punkty. Cierpliwość Romana Abramowicza wyczerpała się po sobotnim meczu z Hull. Zespół zremisował u siebie 0:0 i spadł na czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącego Manchesteru United traci siedem punktów i ma o jeden mecz rozegrany więcej. W 1/8 finału Ligi Mistrzów zespół gra z Juventusem.

Holender, dobry znajomy Abramowicza, rozpocznie pracę w przyszłym tygodniu, ale już w najbliższą sobotę pojawi się na meczu Pucharu Anglii z Watford. - Nie da się w tydzień przygotować drużyny, ale ta sytuacja jest do zaakceptowania - powiedział Hiddink. - Zespół ma dobrych piłkarzy, którzy powinni być w dobrej formie. To ułatwi mi pracę - dodał.

Ułatwić pracę Holendrowi ma też rozmowa ze Scolarim. Nowy trener Chelsea zapewnił, że z skontaktuje się z nim w ciągu najbliższych dwóch dni. Na razie nie określił, kto będzie jego asystentem. - Zawsze muszę najpierw sam obejrzeć zespół, zanim dokonam niezbędnych zdań - powiedział.

Hiddink będzie pracował w Chelsea... za darmo. - Nie podpisałem kontraktu. Tu nie chodzi o pieniądze - wyjawił.

Wszystko o Premier League - czytaj tutaj ?