Kolejna porcja zmagań młodych olimpijczyków

Od minionego czwartku na Podkarpaciu młodzi sportowcy rywalizują w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. W pierwszych dniach imprezy rozdano medale w snowboardzie, biathlonie, saneczkarstwie na sztucznym torze i łyżwiarstwie figurowym.

Snowboardziści rywalizowali w Ustrzykach Dolnych. Zawody zdominowali reprezentujący Małopolskę zawodnicy F2 Dawidek Team.pl, którzy pierwszego dnia zdobyli dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Drugiego dnia dołożyli do tego jeszcze krążki: dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Swój akcent miało też Podkarpacie. Anna Żyłka, wychowanka UKS-u Malawa, a obecnie zawodniczka AZS-u Zakopane, sięgnęła po złoty i srebrny medal.

Więcej wyrównanej walki było w Krynicy, gdzie rywalizowali saneczkarze (na Podkarpaciu nie ma odpowiednich torów). Tam jednak zawodnicy musieli zmagać się z pogodą, która w konkurencji jedynek uniemożliwiła odbycie dwóch przejazdów. Ostatecznie zaliczono wyniki po jednym przejeździe.

Saneczkarze rywalizowali na wygnaniu, podobnie jak biathloniści. Ci w szranki stanęli w Kościelisku. W tej konkurencji złote medale pomiędzy siebie rozdzielili zawodnicy gospodarzy - MKS-u Duszniki-Zdrój i BLKS-u Żywiec. W dębickiej rywalizacji łyżwiarzy figurowych aż trzy złote medale zgarnęli zawodnicy ŁTŁF-u Łódź. Po jednym krążku z najcenniejszego kruszcu wywalczyli zawodnicy Unii Oświęcim, MUKS-u Warszawa i Axela Toruń.

W środę rozpoczną się zmagania w kolejnych dyscyplinach jubileuszowej olimpiady. W Sanoku przez trzy dni o medale rywalizować będą łyżwiarze szybcy i tutaj szanse na dobre wyniki mają reprezentanci Podkarpacia. Również w środę na starcie staną saneczkarze rywalizujący na torze naturalnym. W środę i w czwartek od godz. 9, a w piątek od godz. 9.30 młodzi zawodnicy będą ślizgać się w Krynicy.

Gdy saneczkarze i łyżwiarze szybcy będą kończyć rywalizację, rozpoczną się zmagania w curlingu i short-tracku. Curlingowcy o medale walczyć będą na krytym lodowisku MOSiR-u w Dębicy w piątek, sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia po treningach rozegrana zostanie tylko jedna seria - o godz. 20. W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 8, a w niedzielę o godz. 8.30.

Short-track z kolei odbędzie się w Arenie Sanok. W sobotę rywalizacja odbywać się będzie od godz. 10.30, a w niedzielę od godz. 10. Szczegółowe wyniki na www.olimpiada.podkarpackie.pl.