Lato: Zależy nam na Obraniaku

- Do końca miesiąca FIFA zadecyduje, czy Ludovic Obraniak może grać w reprezentacji Polski. Kontaktowałem się z nimi nieoficjalnymi ścieżkami - mówi prezes PZPN Grzegorz Lato. Pomocnik Lille za kilka dni ma złożyć podanie o polskie obywatelstwo

Kokoszka: Odszedłem z Wisły, żeby grać ?

Kilka dni temu związek dostał w sprawie 25-letniego piłkarza niejednoznaczną odpowiedź od światowej federacji. - Nie powiedzieli ani "tak", ani "nie". Kłopotem może być mecz Obraniaka w młodzieżowej reprezentacji Francji - mówi prezes PZPN. Szef skautów PZPN: Obraniak nas nie oszuka

Według FIFA, jeśli piłkarz zagra w reprezentacji jednego kraju, może ją zmienić tylko przed skończeniem 21 lat. - Ale nie dotyczy to sparingów, ale wyłącznie meczów o punkty - powiedziano nam w biurze prasowym FIFA.

- Ostateczną decyzję FIFA podejmie do końca lutego. Nieoficjalnymi ścieżkami już się z nimi kontaktowaliśmy. Nic więcej nie mogę powiedzieć - mówi Lato.

W piśmie do PZPN FIFA napisała, że sprawą będzie się zajmować komisja do spraw statusu piłkarzy. A ona zbiera się dopiero 18 marca. - Rozmawialiśmy z niektórymi ludźmi. Zależy nam, żeby Ludovic grał dla nas - odpowiada Lato.

Obraniak musi teraz złożyć podanie o polskie obywatelstwo. - Zebrałem wszystkie dokumenty, jakie mogłem. Mam nadzieję, że kiedy znajdą się w urzędzie, PZPN mi pomoże - powiedział piłkarz w wywiadzie dla gazety "Le Foot".

Lato już wcześniej zapowiadał, że związek będzie się starał ułatwić starania piłkarza o paszport. - W ciągu kilku dni umówię się z Ludovikiem i złożymy wszystkie dokumenty - mówi Tadeusz Fogiel, agent piłkarski działający we Francji, który pomaga Obraniakowi.

Kadra Beenhakkera. Akcje Rogera idą w dół - czytaj tutaj ?