Ferguson o zwolnieniu Scolariego: Jestem w szoku

Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson nie ukrywał zdumienia z powodu zwolnienia brazylijskiego trenera Chelsea Londyn Luiza Felipe Scolariego.

Scolari zwolniony z Chelsea ?

- Jestem zaskoczony - powiedział Ferguson MUTV - Przecież Scolari pracował w Chelsea zaledwie od 7 miesięcy. To człowiek z ogromnym doświadczeniem, który doprowadził Brazylię do tytułu mistrza świata - komplementował kolegę po fachu Szkot. - Jego zwolnienie było dla mnie szokiem.

Według niego to znak czasu i potężnej roli mediów w sporcie, które często decydują o "być albo nie być" trenerów. Szukają sensacji zawsze wtedy, gdy komuś się nie wiedzie.

To w szczególności dotyczy takiego klubu jak Chelsea, gdzie presja wyniku jest ogromna. - Gdy więc nie wszystko układa się tak jak powinno tabloidy prześcigają się ze sobą w szukaniu sensacji - stwierdził Ferguson.

Z kolei były piłkarz i selekcjoner Anglików Glenn Hoddle, który w latach 1993-96 był menedżerem Chelsea powiedział klubowej telewizji, że by osiągać wyniki każdy menedżer potrzebuje więcej czasu niż dano Scolariemu. - Dlatego dziwi mnie zwolnienie Scolariego - skwitował odejście menedżera Chelsea Hoddle. I postawił za przykład Manchester United i Arsenalu, w których trenerzy nie pracują pod presją czasu. Arsene Wenger jest trenerem kanonierów od 1996 roku. Miał więc czas, by budować drużynę - przypomniał Hoddle. - Tymczasem nawet w niższych ligach szefowie klubów zmieniają trenerów 2 albo 3, a nawet cztery razy w trakcie sezonu - stwierdził Hoddle. - Nie rozumiem tego.

Wyszystko o Premier League - czytaj tutaj ?