Trener Inter Parts zbulwersowany pracą sędziów

W Radomiu koszykarze Inter Parts AZS UWM ulegli tamtejszej drużynie Rosa-Sport 86:90. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w końcówce meczu, a olsztynianom nie pomogło sześć trafień za trzy w ostatniej kwarcie

- Sędziowie niestety gwizdali trochę na korzyść gospodarzy - mówi Tomasz Majchrowicz, trener drugoligowego Inter Parts AZS UWM. - Wiadomo, że radomianie, jeżeli w sobotę by z nami przegrali, to ich awans do pierwszej czwórki tabeli byłby bardzo wątpliwy. Byliśmy zbulwersowani, bo jeżeli rywale chcą awansować do pierwszej ligi, to niech pokażą to na boisku, a nie z pomocą sędziów. Zresztą nawet komisarz zawodów przyznał po meczu, że sędziów to spotkanie przerosło.

W czwartej kwarcie olsztynianie przed dłuższy czas nie mogli spod kosza zdobyć punktu, ponieważ ich akcje kończyły faule gospodarzy, które kilkakrotnie nie były dostrzegane przez sędziów. Inter Parts zdecydował się więc na rzuty "za trzy" i w efekcie, w czwartej kwarcie akademicy sześciokrotnie trafili z dystansu (w całym meczu 11 razy). Niestety w końcówce za pięć fauli boisko musiał opuścić Łukasz Muszyński. Następnie na 12 s przed końcem meczu goście wykonali niedokładne podanie. Z trybun wprawdzie kibic rzucił wówczas serpentynę wprost pod nogi naszych zawodników, jednak sędzia nie zatrzymał meczu. Rafał Chudzik wykonywał jeszcze rzut za dystansu, ale piłka nie doleciała do kosza.

W 19. kolejce olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski.

Inter Parts AZS UWM: Panewski 15, Zalewski 21, Chudzik 9, Muszyński 22, Konsek 15 oraz Kacprzak 2, Andrusiewicz 2, Bacławski, Rosiński, Iwicki

Pozostałe wyniki 18. kolejki

ŻTS Nowy Dwór Gd. - AZS WSGK Kutno 73:65, SIDEn MMKS VIII LO Toruń - KPSW Astoria Bydgoszcz 78:82, Księżak Łowicz - Bonduelle Gniewkowo 68:67, UKS Łęczyce - Tur Bielsk Podlaski 72:65, Norgips Piaseczno - OSSM PZKosz Sopot, Tempcold AZS Warszawa - Legia Warszawa (zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety")

II LIGA