Aston Villa chce zbadać legalność transferu Arszawina

Po długich negocjacjach Andriej Arszawin wreszcie przeszedł z Zenita do Arsenalu, ale to nie koniec sagi związanej z jego transferem. Aston Villa domaga się zbadania przez władze ligi legalności zakupu, do którego doszło w ostatnich minutach okna transferowego.

Wenger wierzy w Arszawina ?

Dyrektor klubu Paul Faulkner domaga się zapewnienia ze strony władz ligi, że przy transferze Rosjanina żadne przepisy nie zostały nagięte.

Aston Villa nie domaga się otwarcie anulowania transferu, ale podkreśla, że załatwianie formalności i uzgadnianie wszystkich szczegółów często się przedłuża, a przecież Arsenal i Zenit wymieniały faksy na minuty przed zamknięciem okna transferowego, przedłużonego z powodu ataku zimy na Wyspach Brytyjskich.

Nie tylko w przypadku Arszawina pojawiły się wątpliwości. W ostatniej chwili Stoke City potwierdziło wypożyczenie z Birmingham City obrońcy Stephena Kelly'ego. Z dopełnieniem formalności nie zdążyli za to w Leeds United. Klub League One porozumiał się już w sprawie wypożyczenia Liama Dickinsona z Derby, ale transfer został zgłoszony o... 14 minut za późno.

Rzecznik Premier League zapewnia, że władze ligi bacznie przyjrzały się wszystkim "transferom last minute". - Mamy dokumenty. Wszystko zostało dopełnione o czasie i nikt nie znalazł żadnych nieprawidłowości - mówił.

Także Ivan Gazidis, dyrektor wykonawczy Arsenalu zapewnił we wtorek, że wszystkie formalności zostały dopełnione przed zamknięciem okna. Jednak doniesienia o "małych nieścisłościach" z dokumentami wzmocniły czujność Aston Villi. Po 24 kolejkach Premier League zespół z 48 punktami zajmuje czwarte miejsce, premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów. Bezpośrednim rywalem "The Villans" jest właśnie Arsenal, który ma o pięć punktów mniej.

Menedżer Aston Villi Martin O'Neill wyraził rozczarowanie, że Arsenal mógł liczyć na szczególne traktowanie przy transferze, który może mieć duże znaczenie w walce o czołowe lokaty.

Ile wydały kluby Premier League na transfery? - czytaj tutaj ?