Senegal: Zrobimy nowy Rajd Dakar

- Jeśli Rajd Dakar nie wróci do Senegalu jego miejsce zajmie inny rajd - powiedział szef federacji automobilowej w Senegalu Diano Kale Zator.

Hołowczyc może skorzystać na wycofaniu się Mitsubishi ?

Zator nie chciał podac bliższych szczegółów. - Nie wiem czy Rajd Dakar do nas wróci - powiedział dziennikarzom, a Andre Mathieu, który odpowiadał za część rajdu odbywającą się w Senegalu przyznał na tej samej konferencji prasowej, że nie ma kontaktu z organizatorami Dakaru, firmą Amaury Sport Organisation (ASO).

Zeszłoroczna edycja Rajdu Dakar została odwołana ze względu na zagrożenie terrorystyczne, po zabójstwie czworga francuskich turystów w Mauretanii. Tegoroczna edycja ze względów bezpieczeństwa została przeniesiona do Argentyny i Chile i okazała się dużym sukcesem. W zeszłym miesiącu organizatorzy przyznali, że szanse na to by kolejna edycja znów została zorganizowana w Ameryce Południowej "znacząco wzrosły".

- ASO podejmuje suwerenne decyzje. Niestety ostatnia informacja jaką otrzymałem od organizatorów mówi, że jeśli sytuacja w Mauretanii się nie zmieni, to Rajd nie powróci do Afryki - powiedział Mathieu.

W zeszłym miesiącu w Senegalu odbył się rajd Africa Race, który, jak przyznał sam Zator, "nie zainteresował świata". - Ale Rajd Dakar zaczynał tak samo - dodał.

Więcej o tegorocznym Rajdzie Dakar - czytaj tutaj ?

Więcej o: