Oszczędności w F1 ciąg dalszy - tankowania nie będzie

Od 2010 roku nie będzie już tankowania bolidów podczas GP, pozostanie jedynie wymiana opon w boksach - wynika z rozmów organizacji FOTA, zrzeszającej zespoły w F1.

Kubica: żeby bardziej schudnąć musiałbym obciąć nogi ?

Wobec zgodnej opinii teamów, najprawdopodobniej od 2010 nie będziemy już oglądać tankowania bolidów podczas GP. Jedyne, co pozostanie, to wymiana opon w boksach. To jedna z wielu decyzji, które podjęła we wtorek FOTA na posiedzeniu, które odbyło się w hotelu Sofitel na londyńskim lotnisku Heathrow. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich 10 stajni, również Hondy, która prawdopodobnie nie wystartuje w tym sezonie

Dyskutowano m.in. także nad tym, jak jeszcze bardziej obniżyć koszty. Chodzi głównie o oszczędności związane z aerodynamiką bolidu i o redukcję kosztów w wydatkach na podwozia w perspektywie 2010 r. W odniesieniu do konstrukcji podwozia grupa techniczna będzie musiała zebrać wykaz kosztownych materiałów i tworzyw, których użycie zostanie zabronione.

Pozostało jeszcze kilka tygodni i dowiemy się w końcu jak będą wyglądały kwalifikacje w F1 i czy zostaną wprowadzone medale, które zaproponował Bernie Ecclestone, szef F1.

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jaka będzie granica cięć kosztów w F1? - czytaj tutaj ?

Więcej o: