Pasieczny mistrzem debla

TENIS. Z dziewięcioosobowej grupy dziennikarzy, którzy reprezentowali nasz region na Halowych Mistrzostwach Polski w Stalowej Woli, tylko Paweł Pasieczny zdobył tytuł mistrzowski - w deblu.

Z Zamościa przyjechała cała rodzina Kawałko: Urszula i Janusz z synami Kamilem i Sebastianem. Małżonkom szło różnie. W singlu oboje przegrali w pierwszej rundzie. W mikście dotarli do półfinału, zaś w turnieju pocieszenia Urszula przegrała w finale, a Janusz w półfinale. Kamil i Sebastian polegli już na starcie.

Najlepszym tenisistą z Lublina jest od lat Marcin Kwiatkowski. Co prawda w ubiegłym roku spuścił nieco z tonu, w zimowych mistrzostwach nie zagrał, a w letnich przegrał finał z Tomaszem Barańskim. W Stalowej Woli pod nieobecność Barańskiego jako rozstawiony najwyżej był murowanym faworytem, ale przegrał wysoko w finale z Grzegorzem Święcickim. Co gorsza - w finale debla historia się powtórzyła, tyle że musiał uznać wyższość tenisowego weterana Andrzeja Karczewskiego i kolegi z Lublina Pawła Pasiecznego. O mistrzostwie zadecydowały dwie piłki w super tie breaku. Los Marcina podzielił Włodzimierz Spasiewicz, który uległ Karczewskiemu. Jarosław Duda i Mieczysław Piech pożegnali się z turniejem już w pierwszej rundzie.

Przegrani pocieszali się na bankietach (jeden z nich wystawił prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak) i podczas losowania nagród. A te, trzeba przyznać, były atrakcyjne dzięki sponsorom. W tym roku Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy Media, który jest organizatorem zawodów, zyskał potężnego sponsora - jest nim Totalizator Sportowy. - Dzięki niemu nasze turnieje i wyjazdy będziemy mogli przeprowadzać z większym rozmachem - mówi prezes stowarzyszenia Wojciech Kaźmierczak. Zobaczymy, w czerwcu szykuje się wielka impreza - letnie mistrzostwa Polski, którym towarzyszyć będą liczne atrakcje, między innymi mecz z udziałem artystów i polityków.

Wyniki finałów: kobiety: Katarzyna Błaszczyk (TVN) - Celina Pawelec (Świat Elit) 6:0, 6:1; mężczyźni: open: Grzegorz Święcicki (Tenis, sportall.pl) - Marcin Kwiatkowski (Radio Eska) 6:1, 6:2; 45-55 lat: Zbigniew Iciaszek TV Konin) - Tadeusz Burski (Radio Eska) 6:1, 6:3; powyżej 55 lat: Andrzej Karczewski (PAP) - Włodzimierz Spasiewicz (Gazeta Wyborcza) 6:3, 6:2; gra podwójna: Karczewski/Paweł Pasieczny (Tenis) - Kwiatkowski/Tomasz Plata (TVN) 1:6, 6:1, 10:8; mikst: Pawelec/Andrzej Siezieniewski (Polskie Radio) - Anna Ruszczak (Trendy)/Burski 7:6, 6:3; turniej pocieszenia: kobiet: Ewa Woydyłło (Twój Styl) - Urszula Kawałko (Kronika Tygodnia) 9:1; mężczyzn: Leszek Kot - Jacek Jońca (TVP) 9:5.