Grad medali opolskich pływaków

Aż 12-krotnie na podium zimowych mistrzostw Polski, w tym aż osiem razy na najwyższym jego stopniu, stawali pływacy opolskiego Zrywu.

Najlepsi 16-latkowie w kraju rywalizowali na 25-metrowym basenie we Władysławowie. Prawdziwą gwiazdą imprezy okazała się reprezentantka Zrywu Paula Żukowska, która zdobyła cztery złote medale. Opolanka najbardziej zadowolona może być ze startu na swym koronnym dystansie 800 metrów stylem dowolnym, w którym nie tylko zdecydowanie zwyciężyła, o ponad 12 sekund wyprzedziła drugą na mecie Natalię Charłos, ale także, niejako przy okazji, pobiła rekord Polski 16-latek. Świetną formę pływaczka potwierdziła także w kolejnych wyścigach: na 200 i 400 zmiennym, oraz na 400 dowolnym, w których także zdecydowanie wygrała. Na tym ostatnim dystansie trzecią pozycję zajęła inna zawodniczka Zrywu Natalia Pawlaczek. Poza brązem opolanka zdobyła także złoty medal na 200 dowolnym, oraz srebrne na 50 i 100 dowolnym. W obu tych przypadkach pływaczka musiała uznać wyższość Magdaleny Baranowskiej.

Dzięki tym wynikom Zryw z ośmioma medalami na koncie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej dziewcząt, oraz drugie, za Juvenią Wrocław, w klasyfikacji łącznej imprezy.

Cztery medale zdobył z kolei inny reprezentant Zrywu Maciej Stachura, który wystartował w Oświęcimiu w mistrzostwach 17- i 18-latków. Nasz zawodnik aż trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, triumfując na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Niespełna sekundy zabrakło mu do powtórzenia tych wyników w czwartym swoim starcie na 400 zmiennym, niestety tym razem musiał uznać wyższość Karola Zaczyńskiego i zadowolić się srebrnym medalem.