Tymoszczuk w Bayernie na pewno od lipca

Anatolij Tymoszczuk przeniesie się z Zenita St. Petersburg do Bayernu Monachium. Ukrainiec do Bundesligi trafi najpóźniej w lipcu. Kwota transferu opiewa na sumę 14 milionów euro.

Wichniarek strzela Werderowi ?

- Zawodnik zasili naszą drużynę najpóźniej w lipcu. Może jednak do tego dojść wcześniej, już w kwietniu. Wszystko uzależnione jest od rozgrywek w Rosji i obowiązujących w tym kraju zasadach transferowych - powiedział dziennikarzom dyrektor sportowy bawarskiego klubu Uli Hoeness.

- Dogadaliśmy się z samym piłkarzem, ale z Zenitem jeszcze nie ustaliliśmy kiedy zawodnik mógłby odejść. Istnieją pewne rozbieżności - dodał Hoeness.

Jak do tej pory Bayern na przyszły sezon "zaklepał " sobie Ivicę Olica z HSV Hamburg, i utalentowanego Alexandra Baumjohanna z Borussi Moenchengladbach. Dyrektor bawarczyków ma także nadzieję, że w klubie uda się zatrzymać na dłużej 31-letniego Marka van Bommela, któremu zaoferowano już roczne przedłużenie kontraktu, który wygasa z końcem obecnego sezonu. Holender na razie nie podjął decyzji, czy chce dalej grać dla Bayernie.