Po awans do Ostrołęki

SIATKÓWKA. Turniej kadetów, który wyłoni mistrza Mazowsza odbędzie się w lutym Ostrołęce. W imprezie zagrają młodzi siatkarze Czarnych Radom, których prowadzi trener Andrzej Sitkowski.

W poniedziałek w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej dokonano losowania miejsca rozegrania imprezy, która tym razem będzie miała podwójną stawkę. Zawody z udziałem czterech zespołów wyłonią mistrza województwa w tej kategorii wiekowej. Po drugie dwa najlepsze zespoły z tego turnieju uzyskają awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetów, reprezentując Mazowsze na arenie ogólnopolskiej. W wyniku rozgrywek ligowych awans do tego turnieju obok radomskich czarnych i gospodarzy - Pekpolu Ostrołeka uzyskały stołeczne drużyny Metra i MOS-u Wola.

Sposób rozegrania decydujących gier na Mazowszu w tej kategorii jest poniekąd wymuszony. Oto Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o przyspieszeniu walki o medale mistrzostw kraju z powodu udziału reprezentacji Polski kadetów w kwietniowych Mistrzostwach Europy. Wobec tego działacze MZPS nie mając już zbytnio terminów na rozegranie półfinałów play-off i samego finału regionalnej ligi, postanowili by tzw. turniej dodatkowy, decydował i o triumfie w regionie i przepustkach do fazy gry o podium MP. Przypomnijmy, pierwotnie udział w tego typu turnieju przysługiwał wyłącznie zespołom posiadającym graczy w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Tak jest min. w przypadku radomskich Czarnych. W Spalskim SMS trenuje bowiem Kacper Gonciarz i Wojciech Ferens - zawodnicy tylko czasowo oddelegowani do Spały z Czarnych.

Do organizacji turnieju dodatkowego zgłosiły się wszystkie uprawnione do gry ośrodki szkolące. Ostatecznie w wyniku losowania zwyciężyła Ostrołęka, która decydujące zmagania zorganizuje w dniach 13 - 15 lutego.