Remis Udinese w Serie A

Pucharowy rywal poznańskiego Lecha zremisował w wyjazdowym meczu z Napoli 2:2.

Protest piłkarzy we Włoszech >

Gospodarze po bramkach Lavezziego i Hamsika po 27 minutach prowadzili już 2:0. Od tego momentu Udinese zabrało się do odrabiania strat. W 32. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Paolo Cannavaro na Christiano Zapacie. Jedenastkę na bramkę zamienił Antonio Di Natale. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, przytomnym strzałem zza pola karnego, do remisu doprowadził Quagliarella. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mauricio Isla.

Dzięki zdobytemu punktowi Udinese przynajmniej do niedzieli awansowało na 12. miejsce w tabeli. To kolejny mecz bez porażki podopiecznych Paquale Marino. Od początku sezonu rywale Lechitów spisują się poniżej oczekiwań. W ostatniej kolejce pokonali jednak aspirujący do mistrzostwa Juventus Turyn. Teraz sposobu na Udinese nie znalazło wyżej notowane Napoli.