Legia złożyła ofertę Krzynówkowi

Jeśli do poniedziałkowego popołudnia Wolfsburg nie sprzeda Jacka Krzynówka, 33-letni skrzydłowy będzie grał w Legii Warszawa

Cacau zostanie Niemcem ?

Kontrakt Krzynówka z Wolfsburgiem wygasa latem. 88-krotny reprezentant Polski ma jednak dość siedzenia na ławce rezerwowych i chce odejść już teraz. Wczoraj dostał od Legii ofertę półtorarocznego kontraktu. - Będzie zadowolony, to naprawdę świetna propozycja - twierdzi dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak. Krzynówek ma w Legii zarabiać między 300 a 350 tys. euro rocznie. To największa pensja w Ekstraklasie. - Nie chciałbym oceniać oferty, ale bardzo się cieszę, że już jest. Zajmę się nią we wtorek. Obu stronom zależy na czasie - powiedział "Gazecie" Krzynówek.

Na razie piłkarz czeka do poniedziałkowego popołudnia, gdy w większości lig europejskich kończy się zimowe okno transferowe. - W ostatnim tygodniu Jacek miał oferty z Hannoveru i Herthy Berlin. Obie trener Felix Magath odrzucił, tłumacząc, że Hannover jest za blisko Wolfsburga w tabeli, a Hertha to rywal w walce o europejskie puchary - mówi agent piłkarza Adam Mandziara. Według "Wolfsburger Nachrichten" klub z Berlina chciał zapłacić za Krzynówka 500 tys. euro. Ostatecznie ściągnął Marko Babicia z Betisu. - Cały czas rozmawiamy z kilkoma klubami. Nie tylko z Niemiec. W ostatnich dniach okna transferowego wiele się może wydarzyć - mówi Mandziara.

We wtorek faworytem do kupienia Krzynówka będzie już Legia. Polska to jeden z niewielu krajów, gdzie można kupować piłkarzy do końca lutego. - Od wtorku Wolfsburg nie zarobi już na Krzynówku. Pójdziemy do Magatha i powiemy, żeby rozwiązał kontrakt Jacka już teraz. Powinien się zgodzić. I tak nie ma zamiaru na niego stawiać. Inne zachowanie byłoby złośliwością - uważa Mandziara.

- Magath wiele razy obiecywał, że pozwoli mi odejść. A potem zmieniał zdanie. Tym razem mam jednak wrażenie, że zgodzi się na rozwiązanie umowy - mówi Krzynówek.

- Jak tylko Jacek zaakceptuje naszą ofertę, wsiadam w samolot i lecę negocjować z Magathem. Bardzo nam zależy, by sprawę zakończyć jak najszybciej - mówi Trzeciak.

Od powodzenia transferu Krzynówka zależą kolejne ruchy Legii. Po sprzedaniu za 1,5 mln euro Jakuba Wawrzyniaka do Panathinaikosu klub potrzebuje lewego obrońcy. Faworytem jest Marcin Komorowski z Polonii Bytom. Na zgrupowaniu Legii w Hiszpanii nieźle spisuje się testowany reprezentant Zimbabwe Clemence Matawu, ale to raczej skrzydłowy niż obrońca.

Liczby Krzynówka

9 lat, 8 miesięcy i 5 dni - tyle mija dziś od ostatniego meczu Krzynówka w polskiej lidze. 26 maja 1999 r. jako piłkarz GKS Bełchatów zagrał z Pogonią Szczecin

44 - tyle spotkań rozegrał Krzynówek w polskiej lidze. Strzelił 6 goli

Fojut nie dla Śląska. Czemu? czytaj tutaj ?

Więcej o: