Piłkarze Jezioraka zmierzą się z Działdowem

Zawodnicy drugoligowego Jezioraka Iława przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli na początku stycznia, jednak dopiero w sobotę zagrają pierwszy kontrolny mecz

Ich rywalem będzie występujący o klasę niżej Start Działdowo. Do tej pory podopieczni Andrzeja Błaszkowskiego uczestniczyli w zajęciach na własnych obiektach, zaś od pewnego czasu na sztucznej murawie boiska "Orlik 2012". Od najbliższego poniedziałku piłkarze trenować będą dwa razy dziennie. Jak dotąd z obozu Jezioraka nie nadchodzą żadne wieści o transferach. Przede wszystkim do zespołu wrócili gracze wypożyczeni ostatnio do innych drużyn. Być może podczas sobotniego sparingu ze Startem na boisko wybiegną nowi piłkarze, których chcą zaprosić działacze z Iławy.

Ekipa z Działdowa w tym czasie miała przebywać na zgrupowaniu w Lubawie, ale ostatecznie z różnych powodów wyjazd nie doszedł do skutku. W Działdowie na pewno nie będzie już występował bramkarz Robert Madej, który przeniósł się do Lechii Gdańsk, a dokładnie do drużyny grającej w Młodej Ekstraklasie (w Gdańsku Madej trenował już w rundzie jesiennej, ale na mecze ligowe przyjeżdżał do Startu). Początek meczu w Iławie o godz. 11.30.

Następny sparing iławianie zagrają w środę z Lechem Rypin. Zmagania w drugiej lidze rozpoczną 15 marca meczem z Nidą Pińczów (godz. 14). W kolejnych pojedynkach na Warmii i Mazurach zmierzą się z Górnikiem Wieliczka (29 marca, godz.14), Ruchem Wysokie Mazowieckie (11 kwietnia, 16), Sokołem Aleksandrów Łódzki (22 kwietnia, 16), Przebojem Wolbrom (2 maja, 16), Wigrami Suwałki (13 maja, 17), ŁKS Łomża (23 maja, 17) oraz Hetmanem Zamość (6 czerwca, 16).