Barcelona i Sevilla w półfinale Pucharu Króla

W czwartek w rewanżowych spotkaniach ćwierćfinału Pucharu Króla Barcelona pokonała Espanyol 3:2, a Sevilla wygrała z Valencią 2:1. Oba zespoły awansowały do półfinału, w którym nie zagrają jednak przeciwko sobie.

W środę awans zapewniły sobie zespoły Athletic Bilbao i Real Mallorca. Barcelona w walce o finał spotka się z Mallorcą, a Sevilla - z Athletic.

W derbach Barcelony gospodarze prowadzili już 3:0 po dwóch golach Bojana Krkicia i jednym Gerarda Pique, ale Espanyol już 20 minut przed końcem zredukował straty do jednej bramki. Lider Primera Division nie dał sobie jednak wyrwać zwycięstwa i awansu.

W Sewilli Valencia prowadziła od 8. minuty po golu Carlosa Marcheny. W 36. wyrównał Frederik Kanoute, ale remis promował gości, którzy u siebie zwyciężyli 3:2.

W ostatniej minucie gola na wagę awansu strzelił dla Sevilli Squillaci. Gospodarze awansowali dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe.