Mamy zdolnych szermierzy

Dwa razy na podium w Krakowie stawali szermierze UKS-u Startu Opole. Starsi zawodnicy rywalizowali w IV turnieju Pucharu Polski juniorów młodszych, a młodsi w VI międzynarodowym turnieju o Trofeum Smoka Wawelskiego.

Wśród starszych po raz pierwszy medal w Pucharze Polski wywalczył Grzegorz Guenther, który zajął trzecie miejsce. Opolanin wygrał wszystkie walki grupowe, a w pojedynkach pucharowych wyeliminował Konstantego Khadhynowa (UKS 46 Łódź) 15:14, Arkadiusza Jędrzejewskiego (AZS AWF Katowice) 15:6 i Michała Mężyka (Górnik Radlin) 15:12, zaś w półfinale uległ, niestety, Szczepanowi Budkowi (KKS Kraków) 13:15. Turniej wygrał Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa).

Pozostali opolscy szermierze zajęli dalsze pozycje: Piotr Punt był 21., Oskar Miller 35., Jacek Malisz 36., Marcin Michalak 40., Jakub Kowalcze 47., a Janusz Ziobrowski 48. Dla części z nich start zakończył się mimo to sukcesem, bowiem zajęte miejsca dały im cenne punkty pozwalające na awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w którym wystartuje najlepszych 48 zawodników z listy PP. - Z podsumowania listy wynika, że województwo będzie reprezentowane przez pięciu szermierzy: Guenthera, Kowalczego, Punta, Malisza i Michalaka - tłumaczy wiceprezes Startu Henryk Malisz.

W turnieju młodszych zawodników w stawce 100 szermierzy, wystąpiła szóstka 12-latków z Opola. Rewelacyjnie zaprezentował się Błażej Szymański, który zajął trzecią lokatę. W rozgrywkach grupowych najlepiej wypadł Wiktor Miller, który wygrał wszystkie pojedynki, ostatecznie zajął jednak 10. pozycję, Marcin Skorupa był 20., a Damian Michalak 36. - Wystartowały także nasze dziewczyny. W kategorii młodziczek najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Jurkowska, która została sklasyfikowana na 21. miejscu, a Pamela Gnatowicz zajęła 43. miejsce wśród 67 zawodniczek - dodaje Malisz.