Muzeum Sportu ogłasza konkurs

Ośrodek Sportu i Rekreacji, Departament Sportu oraz warmińsko-mazurski kurator oświaty organizują drugą edycję konkursu o tematyce "Sport w moim życiu" oraz "Moje sportowe pamiątki"

W pierwszym konkursie udział może brać każdy, kto dostarczy organizatorom tekst, mający nie więcej niż pięć stron. Forma wypowiedzi literackiej różnorodna, z tym że treść musi być związana ze sportem oraz regionem Warmii i Mazur. Prace można składać bądź przesłać na adres Muzeum Sportu OSiR w Olsztynie - hala Urania ul. Piłsudskiego do 30 kwietnia.

Drugi z konkursów dotyczy pamiątek, które mają zostać przekazane muzeum. Może być to używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty czy trofea świadczące o dokonaniach sportowców, klubów lub stowarzyszeń. Należy je dostarczyć do 15 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. w postaci sprzętu sportowego. Przekazane eksponaty będą zaprezentowane podczas okolicznościowej wystawy z wiadomością o ofiarodawcach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.osir.olsztyn.pl bądź pod numerem tel. (089) 533 17 47. Celem imprezy jest uczczenie 20-lecia istnienia Muzeum Sportu w stolicy Warmii i Mazur.

Przypomnijmy w poprzedniej edycji w konkursie pisarskim zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie. Z kolei w konkursie "Moje sportowe pamiątki" sprzęt sportowy przekazali: I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Janusz Porycki, Jacek Czapkiewicz, Joanna Amielańczyk, Dawid Domański oraz Krystyna Śrutkowska-Rybak.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.