Robinho aresztowany

Najdroższy piłkarz Premier League został w czwartek zatrzymany przez policję z West Yorkshire pod zarzutem gwałtu.

Robinho jeszcze... na boisku, a wkrótce w celi? | wideo

Gracz Manchesteru City został aresztowany pod zarzutem gwałtu na 18 letniej dziewczynie. Zdarzenie miało mieć miejsce 14 stycznia w nocnym klubie. 25-letni Brazylijczyk, który jest najdroższym piłkarzem na Wyspach, został zatrzymany po tym jak studentka lokalnego uniwersytetu zeznała policji, że na terenie klubu "Space" w Leeds, w miejscu dla VIPów, 14 stycznia została przez piłkarza zaatakowana. Chris Nathaniel - rzecznik piłkarza potwierdził konfrontację zawodnika z policją określając to jako czynności wstępne śledztwa - piłkarz stanowczo zaprzecza jakimkolwiek oskarżeniom i jest gotowy współpracować z policją jeżeli ta będzie tego wymagała - podał do wiadomości Nathaniel.

Brazylijczyk miał tego wieczoru być w klubie w Leeds z kolegami z drużyny.

- Człowiek ten został aresztowany we wtorek poczym został przesłuchany w sprawie zajścia z 14 stycznia jakie miało miejsce w klubie w Leeds. Został wypuszczony i oczekuje na dalsze czynności - oznajmił rzecznik policji z West Yorkshire.

Piłkarz jest skonfliktowany z klubem, opuścił bez pozwolenia obóz treningowy na Teneryfie usprawiedliwiając wyjazd problemami rodzinnymi - za swoje klub ukarał go grzywną w wysokości 320 000 funtów. Mark Hughes powiedział wówczas, że Robinho będzie traktowany w identyczny sposób co każdy inny piłkarz zespołu.

Robinho, który zarabia 160 000 funtów tygodniowo zagra w środę przeciwko Newcastle. Klub odmówił jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.