Wawrzyniak przechodzi do Panathinaikosu

Po nocnych rozmowach z Panathinaikosem Ateny zarówno Jakub Wawrzyniak, jak i Legia Warszawa zaakceptowały warunki proponowane przez Greków i już w środę obrońca dołączy do nowego klubu. - Nie ma co ukrywać, że klub z Aten jest w hierarchii wyżej od Legii - mówi 26-letni obrońca reprezentacji Polski.

Gdzie jest Chikwaikwai? 

 

Z Czuba.tv: Bramki Wawrzyniaka dla Legii ?

Według informacji Sport.pl, sprowadzenia obrońcy domagał się trener Henk Ten Cate, były szkoleniowiec Ajaksu i asystent Avrama Granta w Chelsea. Pierwszy na liście życzeń był Cédric Kanté z Nice. Francuzi wartą 500 tys. euro ofertę Greków odrzucili, wysłano więc propozycję do Warszawy. - Prawdopodobnie Legii zaproponowali tyle samo albo niewiele więcej. Panathinaikos musi jeszcze w tym oknie transferowym kupić napastnika - mówi Lazaros Souskas z gazety "Sportime".

Półtora roku temu Legia zapłaciła za Wawrzyniaka Widzewowi 300 tys. euro. Na sprzedaży zarobiłaby więc niewiele. - Jestem na zgrupowaniu w Hiszpanii. Poczekam z komentarzami, aż dostanę informację od klubu - powiedział Sport.pl Wawrzyniak.

Na lewej obronie w Panathinaikosie gra reprezentant Grecji Nikos Spiropoulos. Ten Cate wolałby jednak ustawiać go na prawej stronie. - Stąd pomysł z Wawrzyniakiem. Innych rywali do miejsca w składzie Polak by nie miał - mówi nam grecki dziennikarz.

Po 19. kolejkach Panathinaikos zajmuje trzecie miejsce w lidze. Do drugiego PAOK Saloniki traci punkt, do prowadzącego Olympiakosu aż 12 punktów.

33

ligowe mecze zagrał Wawrzyniak. Strzelił 1 gola

Legia pozywa za Wilno - czytaj tutaj ?

Więcej o: