Real Madryt zaakceptował decyzję UEFA w sprawie Huntelaara i Diarry

Madrycki klub zdecydował się wycofać z Trybunału Arbitrazowego ds. Sportu (CAS/TAS) swój wniosek zaskarżający decyzję europejskiej federacji, która nie pozwoliła na grę w Lidze Mistrzów wiosną dwóm nowym nabytkom ?Królewskich?.

Czy Beckham wróci do Galaxy? ?

Real wzmocnił w grudniu drużynę dwoma zawodnikami, którzy mieli pomóc zespołowi wygrać w 1/8 Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Ale zarówno Klaas-Jan Huntelaar, jak i Lassana Diarra występowali już w tym sezonie w pucharach, a przepisy zezwalają na występ tylko jednego takiego zawodnika po przerwie zimowej.

Władze madryckiego klubu wnioskowały o dopuszczenie do gry obydwu, ale bezskutecznie. Ostatecznie 13 stycznia klub skierował sprawę do CAS. We wtorek, po spotkaniu z szefem UEFA Michelem Platini, włodarze klubu zdecydowali się wycofać pozew. Teraz UEFA czeka na deklarację, który z piłkarzy zagra w Lidze Mistrzów.

- Nie brałem pod uwagę innego wyniku naszego spotkania - powiedział Platini. Prezydent UEFA podkreślił, że Real zgłosił obydwu piłkarzy do Ligi Mistrzów w dobrej wierze i powinno to stanowić element dyskusji nad ewentualnymi zmianami w przyszłości.

Dudek w Realu tylko do lata - czytaj tutaj ?

Który zespół wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.