Zenit zaakceptował ofertę Arsenalu za Arszawina

Zenit St. Petersburg zgodził się na warunki Arsenalu w sprawie transferu Andreja Arszawina - podała oficjalna strona rosyjskiego klubu. Jeśli 27-letni piłkarz podpisze kontrakt z Anglikami, będzie kosztował 15 mln funtów. To rekordowa suma w klubie odkąd trenerem jest Arsene Wenger.

Arszawin w Arsenalu. A może w City? >

 

Z Czuba.tv: Tak gra Arszawin ?

Na razie rosyjski pomocnik nie chce potwierdzić informacji o transferze. - Czekam na ostateczną decyzję - powiedział gazecie "Sport Express".

Arsenal od dawna polował na rosyjskiego pomocnika. Arszawin świetnie zaprezentował się na Euro 2008, poprowadził też Zenit do wygranej w Pucharze UEFA. Po Euro o 27-letniego piłkarza biły się czołowe kluby Europy. Media pisały o Tottenhamie, Realu, czy Barcelonie, ale to Arsenalowi najbardziej zależało na pozyskaniu piłkarza. Kluby długo nie mogły dojść do porozumienia.

15 mln funtów wreszcie zadowoliło Zenit. Arsenal musi jeszcze dogadać się z samym zawodnikiem, a to wcale nie musi być proste, bo piłkarz ma dość wygórowane oczekiwania finansowe. Jeszcze w tym tygodniu Arszawin ma przylecieć do Londynu i negocjować warunki kontraktu indywidualnego.

O transferze Arszawina czytaj też - na blogu Michała Szadkowskiego ?

Więcej o: