Brązowe medale kadetów

Małgorzata Bochyńska i Maciej Braciszewicz zdobyli brązowe medale w halowych mistrzostwach Polski kadetów w tenisie rozegranych na kortach w Pabianicach.

Bochyńska (SKT As Lublin) do turnieju głównego zakwalifikowała się z eliminacji. Szło jej świetnie aż do półfinału, gdzie dotarła bez straty seta. Tu jednak na drodze stanęła jej Gabriela Siembab (ULT Yonex Trzebinia). Małgosia pierwszego seta przegrała do trzech. W drugim walczyła dzielnie i doprowadziła do tie-breaka. W końcówce zabrakło jej jednak sił i decydującą rozgrywkę przegrała do jednego. W grze podwójnej wystąpiła z Zuzanną Stelmaszak (ZTT Złotoryja), ale odpadła w pierwszej rundzie po zaciętym meczu, w którym znowu był tie-break, tyle że mistrzowski, przegrany do 6.

Braciszewicz (Górnik Łęczna) sklasyfikowany na 13. miejscu listy PZT w eliminacjach grać nie musiał. Pierwszą rundę przeszedł pewnie, w drugiej po trzysetowym meczu wyeliminował rozstawionego z siódemką Marcina Grzesińskiego (AZS Poznań). W ćwierćfinale miał trochę szczęścia, bo jego przeciwnik po rozegraniu trzech gemów musiał się wycofać z powodu kontuzji. W półfinale czekał już na niego pierwszy rozstawiony Mikołaj Jędruszczak (KS Start Wisła Toruń). W tym meczu Marcin zdołał wygrać już tylko po dwa geny w każdym secie. W deblu, grając z Dominikiem Wiśniewskim (Groclin Sport), był nawet rozstawiony z trójką, ale swój występ zakończył w ćwierćfinale.

Wyniki MP kadetów (do l. 16): półfinały : Bochyńska - Siembab 3:6, 6:7; Braciszewicz - Jędruszczak 2:6, 2:6; finały : Marta Kałuzińska (ZTT Złotoryja) - Siembab 6:1, 7:6; Paweł Ciaś (SKT Sopot) - Jędruszczak 4:6, 6:3, 6:4.