Właściciele Man City chcą kupić Chelsea!

Szejkowie z Manchester City chcieli kupić już Kakę i kilku innych znaczących piłkarzy. Dziennik The Times pisze, że teraz postanowili sprawdzić możliwości kupienia Chelsea Londyn.

Kogo chciało kupić Man City?  ?

- Nie jest całkowicie pewne, czy Chelsea jest na sprzedaż, ale bez względu na to, najpierw musimy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie kupić ten klub - mówi Sulaiman Al-Fahim, który stoi na czele Abu Dhabi United Group, konsorcjum kontrolującego Manchester City. To za pieniądze szejków związanych z Al-Fahimem angielski klub próbował kupić niedawno Brazylijczyka Kakę i kilku innych znakomitych piłkarzy.

Roman Abramowicz, który jest aktualnym właścicielem Chelsea, w wyniku kryzysu gospodarczego stracił znaczną część swojego majątku, głównie tego ulokowanego na rosyjskiej giełdzie. W swój klub zainwestował do tej pory ponad 500 milionów funtów i z pewnością chciałby, aby ewentualna sprzedaż zrekompensowała mu te wydatki. - Nikt nie chce pogrążyć się jedną ryzykowną transakcją, ale cały szereg inwestorów jest w stanie wyłożyć takie pieniądze i sfinalizować umowę - dodaje Al-Fahim.

Chelsea jest w trudnej sytuacji finansowej, a zakręcony kurek z pieniędzmi rosyjskiego oligarchy jeszcze bardziej pogarsza sytuację klubu z Londynu. Abramowicz kupił Chelsea w 2003 za 140 mln funtów. W oficjalnym komunikacie zaprzeczył, jakoby chciał się teraz pozbyć udziałów. - Wszystko jest na sprzedaż, jeśli zaproponowana zostanie dobra cena - mówi Holger Heims, partner zarządzający Falcon Equity, mieszczącą się w Szwajcarii spółką inwestorów powiązanych z Al-Fahimem.

- Tu nie chodzi o próbę kupna drużyny piłkarskiej, ale po prostu o biznes. Nie można zarobić pieniędzy na samym bieganiu 11 facetów po boisku. Zarobić można, ponieważ z piłką związana jest cała masa handlowych aspektów, chodzi o nieruchomości i prawa do transmisji telewizyjnych - przekonuje ze szczerością Heims.

Chelsea Londyn spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań fanów. Drużyna zajmuje wprawdzie trzecie miejsce w tabeli ligi angielskiej, ale nie gra w porywający sposób. Zespół prowadzony przez Luiza Felipe Scolariego jest wewnętrznie skonfliktowany, a gracze sprawiają wrażenie wypalonych. Najbardziej sfrustrowana jest gwiazda "The Blues" Didier Drogba, który stracił miejsce w wyjściowym składzie.

Kaka został, Robinho wyleciał - czytaj tutaj ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.