Siatkarze z Hajnówki zagrają w Jaworznie

W osłabionym składzie zagrają w sobotę w Jaworznie zawodnicy z Hajnówki. Trener Paweł Blomberg będzie miał do dyspozycji tylko jednego środkowego

W meczu przeciwko przedostatniej ekipie w I lidze nie będzie mógł wystąpić Michał Jaskulski, który od dłuższego czasu boryka się z kontuzjami.

- Michał już tydzień temu w spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała z powodu urazu barku w ogóle nie mógł atakować - mówi Paweł Blomberg, trener hajnowian. - Kontuzja pogłębiła się i teraz nawet nie może ręki podnieść. Jego gra jest na razie wykluczona, a zapowiada się na dłuższe leczenie.

Co gorsza w Jaworznie nie będą mogli wystąpić także dwaj młodzi środkowi Pronaru Mateuszowie Sacharewicz i Bartosiak. Ich z tego meczu wykluczyła choroba. Tym samym w ekipie z Hajnówki został tylko jeden zdrowy środkowy - Łukasz Staniewski.

- W tej sytuacji na ostatnich treningach na środkowego próbowałem przestawić atakującego Piotra Niemca - wyjaśnia Blomberg. - Ale jego także dopadła choroba, dostał bardzo wysokiej temperatury. Teraz pozostaje mi tylko liczyć na silną wolę zawodnika, że mimo choroby pomoże zespołowi. Jeżeli nie będzie w stanie, to będziemy musieli wymyślić coś w ostatniej chwili. Jednak to nie koniec naszych kłopotów. W ostatnim czasie z infekcjami zmagali się Artur Żyliński, Konrad Woroniecki i Daniel Saczko.

W pierwszym starciu Pronaru Parkiet z Energetykiem rozgrywanym w Hajnówce niespodziewanie 3:1 wygrali goście. Oprócz tej wygranej zawodnicy z Jaworzna w lidze odnieśli jeszcze tylko dwa zwycięstwa. Pokonali MOS Będzin i SMS Spała. Podopieczni Mariusza Łozińskiego przegrali ostatnie osiem spotkań w lidze.

Natomiast hajnowianie ostatnio prowadzili długie i zacięte boje z BBTS-em Bielsko-Biała (porażka 2:3), Avią Świdnik (porażka 1:3) i z GTPS-em Gorzów Wielkopolski (wygrana 3:2).

- Zawodnicy już są trochę zmęczeni - twierdzi Blomberg. - Nie jesteśmy tak bogatym klubem, aby było nas stać na odżywki, masaże, odnowę biologiczną, a zmęczenie się nawarstwia. Ale nie będziemy narzekać, musimy walczyć. Przeanalizowaliśmy grę Energetyka i wiem, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać.

Program spotkań 16. kolejki: Energetyk Jaworzno - Pronar Parkiet Hajnówka, GTPS Gorzów Wielkopolski - Gwardia Warszawa, Avia Świdnik - AZS Nysa, BBTS Bielsko-Biała - SMS I Spała, Orzeł Międzyrzecz - MOS Będzin. Pauzuje Siatkarz Wieluń.

Tabela I ligi

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, a drugi zespół zagra w barażu. Dwie ostatnie drużyny spadają