Kadeci pojadą do Brzegu Dolnego

W Woli Osowińskiej rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetów w tenisie stołowym. Najlepsi okazali się Klaudia Kozieł z Arki Ryki i Radosław Stepuch (UKS Gościeradów).

Był to już drugi z rzędu turniej w tej miejscowości w przeciągu tygodnia. Trzeba przyznać, że po raz kolejny organizatorzy spisali się bez zarzutu, w czym olbrzymia zasługa trenera Marka Bernata. Obsada była liczna, bo do rywalizacji przystąpiła aż 100 chłopców i dziewcząt. Dramatycznych partii też kilka się trafiło. Największą niespodziankę sprawił młodzik lubelskiego Sygnału Marcin Reszka, który dotarł aż do finału, gdzie po zaciętej grze musiał uznać wyższość Radosława Stepucha (1:3).

Wśród kadetek wygrała Klaudia Kozieł. Podopieczna trener Joanny Stachyry w pojedynku o pierwsze miejsce pokonała Ilonę Drózd (Legion Grabów Szlachecki) 3:1.

Stawką turnieju był awans do III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego, który odbędzie się w Brzegu Dolnym (od 28 lutego do 1 marca). Na Dolny Śląsk pojadą zdobywcy pierwszych miejsc. Oprócz nich z racji wysokich lokat w rankingu ogólnopolskim z nasz region będą tam reprezentowali także: Natalia Cięszczyk, Sylwia Pawlak, Konrad Kulpa, Adrian Łagoźny (wszyscy Sygnał) oraz Paweł Rozwadowski (Roztocze Szczebrzeszyn).

Wyniki III WTK - kadetki: 1. Klaudia Kozieł (Arka), 2. Patrycja Drózd (Legion), 3. Kamila Głodek (Arka), 4. Ilona Drózd (Legion); kadeci: 1. Radosław Stepuch (UKS Gościerdów), 2. Marcin Reszka, 3. Kamil Kleczkowski (obaj Sygnał), 4. Robert Kępa (Kłos Wola Skromowska).