"Diablo" i "Wojownik" hartują się w Tatrach

Do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem na obóz przygotowawczy przed kolejnym sezonem zjechali pięściarze zawodowej grupy Bullit KnockOut Promotions. To już tradycja, że dwa razy w roku Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (41-2, 31 KO) i spółka pojawiają się pod Giewontem, by szlifować formę na zbliżające się walki.

Więcej o boksie na bokser.org>

Tej zimy do stolicy Tatr jako pierwsi, na kilka dni wcześniej niż reszta bokserów Bullita, zawitali pretendujący do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej "Diablo" i aktualny czempion Starego Kontynentu w kategorii półśredniej Rafał "Wojownik" Jackiewicz (33-8-1, 18 KO).

Obu już wkrótce czekają mistrzowskie pojedynki z pięściarzami z Włoch - Włodarczyk 27 marca zmierzy się z mistrzem WBC Giacobbe Fragomenim (26-1, 10 KO), a Jackiewicz 28 lutego bronił będzie swojego pasa w starciu z Luciano Abisem (25-0-1, 11 KO).

- Zgrupowania w Zakopanem to treningi siłowe i kondycyjne, ale również dużo pracy nad doskonaleniem techniki bokserskiej - mówi srebrny medalista olimpijski z 1980 roku Paweł Skrzecz, który wraz z Fiodorem Łapinem tworzy trenerski duet drużyny Bullita.

- Treningi na wysokości 2000 metrów zdają świetnie egzamin, jeśli chodzi o hartowanie kondycji - dodaje Łapin. - 10 czy 12 rund walki to duży wysiłek dla organizmu, obóz w Zakopanem ma naszych podopiecznych na taki wysiłek przygotować.

Aktualnie w Zakopanem przebywają następujący zawodnicy: Krzysztof Włodarczyk, Rafał Jackiewicz, Dawid Kostecki, Krzysztof Bienias, Tomasz Bonin, Damian Jonak, Andrzej Wawrzyk, Jarosław Hutkowski, Paweł Kołodziej, Łukasz Janik, Artur Szpilka, Tomasz Hutkowski.