Kormoran na podium w Ostrowcu

Cztery krążki oraz szóste miejsce w klasyfikacji medalowej - to rezultat olsztyńskiego klubu MTP Kormoran na Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Zawody odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wszystkie medale dla olsztyńskiego klubu zdobył Emil Płachta, który był najlepszy w rywalizacji na 200 m stylem dowolnym. Srebrne krążki wywalczył natomiast na dystansach: 50, 400 i 800 m (również stylem dowolnym). Do finałów dostał się także Patryk Drozd (ostatecznie był dziewiąty na 200 m oraz dziesiąty na 400 m dowolnym).

Krążki Płachty dały olsztyńskiemu klubowi szóste miejsce w klasyfikacji medalowej (pierwsza była Warta Poznań z 16 medalami).

W tym samym terminie w Gorzowie Wielkopolskim odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-latków). Do finałów zawodów dostali się Mariusz Wtulich (ostatecznie zajął czternaste miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz trzynaste miejsce na 200 m stylem zmiennym), Marzena Stankiewicz (ósma na 50 m stylem grzbietowym) oraz Dominika Szmit (dwunaste miejsce na 200 m stylem grzbietowym).

W najbliższy weekend zawodnicy Kormorana wezmą udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (15-latków) w Nowej Rudzie. Tydzień później we Władysławie w Mistrzostwach Polski będą rywalizować 16-latkowie. W tym samym terminie w Oświęcimiu w Zimowych Mistrzostwach Polski wezmą udział 17- i 18-latkowie, gdzie wystartuje Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn (mistrz świata juniorów).