MŚ w piłce ręcznej: W polskiej grupie bez niespodzianek

W grupie C rozgrywanych w Chorwacji MŚ nie było niespodzianek. Faworyzowana Macedonia pokonała Algierię, a mistrzowie świata - Niemcy po zaciętym meczu wygrali z Tunezją 26:24.

Polska - Rosja Z czuba i na żywo ?

Niemcy, którzy przed dwoma laty na turnieju rozgrywanym u siebie wywalczyli złoty medal, przed imprezą w Chorwacji całkowicie odmłodzili swoją kadrę. Kariery zakończyli Schwarzer, Kehrmann, którzy byli filarami tamtej drużyny, a jeden z kluczowych graczy w rotacji - Kraus nie zagrał z powodu kontuzji. Ponoć ma być gotowy na mecz z Polską.

Na początku meczu zapachniało sensacją. Tunezyjczycy, mistrzowie Afryki prowadzili nawet czterema bramkami, ale jeszcze przed przerwą Niemcom udało się doprowadzić do wyrównania. Na siedem minut przed końcem wynik nadal pozostawał sprawą otwartą. W drużynie Tunezji bardzo dobrze zagrał Issem Hmam, na co dzień zawodnik jednej z lepszych w Europie Montpellier, ale to nie on był bohaterem spotkania. W końcówce trzy bramki z rzędu zdobył Galdorf i Niemcy, choć z problemami, to wygrali 26:24.