Sędzia G. walczy o mundial

PRZEGLĄD PRASY. - Sędzia Grzegorz G. zwrócił się do wrocławskiej prokuratury o cofnięcie zakazu wykonywania zawodu - donosi ?Przegląd Sportowy?. W lutym musi pojechać na kursokonferencję FIFA, która decyduje o nominacjach sędziowskich na mundial.

Afera wyborcza w PZPN ?

Sędzia G. walczy o wyjazd na mundial w RPA. W lutym chce wziąć udział w obowiązkowej kursokonferencji FIFA dla sędziów, w tym celu zwrócił się do wrocławskiej prokuratury o cofnięcie zakazu wykonywania zawodu sędziego.

Kursokonferencja jest kluczowym etapem selekcji sędziów na mundial. Jeśli ktoś się na niej nie pojawi, może zapomnieć o sędziowaniu podczas najważniejszej piłkarskiej imprezy świata. Dlatego G. robi wszystko, by się na tej kursokonferencji znaleźć, a potem czekać na decyzję sądu. - Jeżeli jest cień szansy , bym sędziował w RPA, to postaram się go wykorzystać - mówił sędzia G.

- Na razie cofnęliśmy mu zakaz opuszczania kraju, bo tłumaczył, że bardzo zależy mu na świątecznym wyjeździe rodzinny - mówi Edward Zalewski, szef wrocławskiej prokuratury. Nie chciał powiedzieć, czy prokuratura przychyli się do wniosku G. o cofnięcie zakazu wykonywania zawodu. Stwierdził tylko, że jego zdaniem PZPN powinien zawieszać we wszelkich czynnościach każdego, kto usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Jeśli prokuratura nie zezwoli na wyjazd G., to w RPA zabraknie sędziów z Polski. - Trójki sędziowskiej Grzegorza G. nie może zastąpić żaden inny polski tercet. Jeżeli oni nie polecą na mundial, to nie poleci nikt - powiedział szef Kolegium Sędziów Kazimierz Stępień.

Nielegalne władze w PZPN - czytaj więcej ?

Więcej o: