Siatkarze z Hajnówki przegrali z BBTS-em

Po meczu trwającym ponad dwie godziny I-ligowi siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka przegrali u siebie 2:3 z BBTS-em Bielsko Biała.

Niedawny lider I ligi z Bielska-Białej przyjechał do Hajnówki po dwóch porażkach z rzędu. Jednak trener gości Grzegorz Wagner zapowiadał, że jego zespół wychodzi z lekkiego kryzysu. Potwierdziły to dwa pierwsze sety, które BBTS wygrał niespodziewanie łatwo. Hajnowianie doprowadzili do remisu, wygrywając dwie kolejne partie. O zwycięstwie decydował piąty set, w którym gospodarze ulegli 17:19.

- Pierwsze dwa sety to nasi zawodnicy przespali i dopiero potem zaczęli walczyć - mówi Eugeniusz Saczko, wiceprezes Pronaru Parkiet. - W ostatnim secie mieliśmy nawet piłkę meczową w górze, ale jej nie wykorzystaliśmy.

Pronar Parkiet Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała 2:3

Sety: 18:25, 11:25, 25:23, 25:23, 17:19.

Pronar Parkiet: Woroniecki, Jaskulski, Staniewski, Kozioł, Wójcik, Matusiak, Knasiecki (libero) oraz Niemiec, Żyliński, Zrajkowski, Saczko.

Tabela I ligi

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, a drugi zespół zagra w barażu. Dwie ostatnie drużyny spadają