Maradona nie zgadza się z wyborem FIFA

Maradona wyraził swoje niezadowolenie po głosowaniu na najlepszego piłkarza roku FIFA. - Głosowanie jest głupie - mówi legenda argentyńskiej piłki.

Diego Maradona określił zasady wybierania Piłkarza Roku FIFA jako głupie i niesprawiedliwe, kiedy to w piątek zabroniono mu wyboru Lionela Messiego.

- Musiałem wybrać kogoś innego wiedząc jednocześnie, że Lionel jest najlepszym piłkarzem na świecie - mówił argentyński trener, przyznając jednocześnie że zagłosował na gwiazdę Manchesteru United - Cristiano Ronaldo. Maradona powiedział, że zasady zabraniają trenerom głosować na piłkarzy z ich kraju. - To niedorzeczne - mówi Argentyńczyk - że kiedy chciałem głosować na Messiego, musiałem oddać głos na Ronaldo.

Rortugalski pomocnik otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA w poniedziałek, Messi był drugi, trzecie miejsce zajął napastnik reprezentacji Hiszpanii i Liverpoolu Fernando Torres.

Nagroda przyznawana przez FIFA opiera się na głosowaniu trenerów reprezentacji narodowych i ich kapitanów spośród 208 członków światowej federacji piłkarskiej. Maradona spędził ostatnio dwa tygodnie podróżując po Europie, odwiedzając argentyńskich piłkarzy. Spotkał się również z Jose Murinho - to człowiek obdarzony wrażliwością nie sposób go nie podziwiać.