Kościuszko faworytem JWRC

Światowa Federacja Samochodowa podała listę załóg, które wystartują w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Juniorów (JWRC). W poprzednim sezonie startowało 19 załóg, w zbliżającym ma ich być tylko osiem i brakuje znanych nazwisk. Polski kierowca Michał Kościuszko jest drugi na liście.

Hołowczyc coraz wyżej w klasyfikacji  ?

Krakowski kierowca zaliczy sezon w barwach zespołu Suzuki Sport Europe. Będzie startował dobrze znanym Suzuki Swift S1600.

Po wycofaniu się z mistrzostw świata WRC fabrycznej ekipy Suzuki, kierownictwo koncernu zamierza skoncentrować się w najbliższym czasie na juniorskim cyklu. Otwiera to dużo możliwości przed Polakiem i jest szansą na poprawienie jego sytuacji w międzynarodowej stawce.

Obok Kościuszki w Suzuki będzie jeździł także Niemiec Aaron Burkart, który wywalczył w zeszłym sezonie wicemistrzostwo JWRC (przegrał z rewelacyjnym Francuzem Sebastienem Ogierem).

- Mam same dobre odczucia i wyczekuję już pierwszego startu. Do tej pory mieliśmy z tym samochodem mały kontakt, ale lubię go od pierwszego przejechanego metra - mówi Burkhart.

Kościuszko po bardzo dobrych początkowych startach (wygrał we Włoszech), rok zakończył na piątej pozycji. W nadchodzącym sezonie utworzy po raz kolejny rajdową załogę z Maciejem Szczepaniakiem.

Polscy rajdowcy wzbudzają podziw w Szwecji - czytaj tutaj ?

Więcej o: