Przyjeżdża Wagner - przyszły trener kadry?

Siatkarze z Hajnówki zmierzą się dziś we własnej sali z BBTS-em Bielsko-Biała. Trenerem tej ekipy jest Grzegorz Wagner, jeden z kandydatów na szkoleniowca polskiej reprezentacji

Początkowo spotkanie było zaplanowane na sobotę, jednak tego dnia odbędzie się gala Siatkarskie Plusy 2008. Na niej zostanie ogłoszone m.in. to, kto był najlepszym zawodnikiem, zawodniczką czy trenerem minionego roku. Jednak nie nominacje w tych kategoriach, lecz zupełnie inna kwestia powoduje, że na galę do Warszawy wybiera się trener trzeciej ekipy I-ligi Grzegorz Wagner. 43-letni szkoleniowiec jest jednym z trzech kandydatów (obok Daniela Bagnoliego i Daniela Castellaniego) na szkoleniowca Polaków. Największą szansę na objęcie kadry ma opiekun bełchatowskiej Skry, czyli Castellani. Kto zostanie wybrany, też okaże się w sobotę.

- Ja na razie w ogóle nie myślę o tym, co będzie tego dnia. Jestem trenerem BBTS-u i dla mnie teraz najważniejszy jest piątkowy mecz w Hajnówce - twierdzi Wagner.

Jego podopieczni bardzo dobrze spisywali się na początku sezonu. Wygrali sześć kolejnych spotkań i byli liderem I ligi. Ostatnio jednak siatkarze BBTS-u spisują się trochę gorzej. W ostatniej kolejce przegrali w trzech setach z ekipą z Będzina.

- Jeżeli prześledzi się spotkania wszystkich drużyn w I lidze, to każda z nich miała lub ma słabszy okres - mówi Wagner. - Mnie się wydaje jednak, że już powoli wracamy do tego, co graliśmy wcześniej i mam nadzieję, że w Hajnówce pokażemy się z dobrej strony. Chociaż na pewno nie jesteśmy faworytem tej konfrontacji.

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się porażką zawodników z Hajnówki. Po trzech setach prowadzili wówczas 2:1, w czwartej partii wygrywali 24:20, ale niespodziewanie przegrali pojedynek.

- Być może teraz też trzeba będzie grać pięć setów, przecież zespół z Hajnówki jest blisko nas w tabeli - mówi Wagner. - Mam jednak nadzieję, że wrócimy z wyjazdu w dobrych nastrojach.

Program spotkań 15. kolejki

Pronar Parkiet Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała (piątek, godz. 18), MCKiS Jaworzno - MKS MOS Będzin, SMS I Spała - Avia Świdnik, AZS Nysa - GTPS Gorzów Wielkopolski, Gwardia Wrocław - Siatkarz Wieluń. Pauzuje Orzeł Międzyrzecz.

Tabela I ligi

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, a drugi zespół zagra w barażu. Dwie ostatnie drużyny spadają