SPORT W SKRÓCIE

Siedmiu w kadrze Mazowsza

PIŁKA NOŻNA. Od najbliższego poniedziałku siedmiu młodych piłkarzy z Radomia będzie trenować na zgrupowaniu reprezentacji województwa mazowieckiego, które odbędzie się w Ciechanowie. Na tygodniowym obozie organizowanym przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 1997 poćwiczą piłkarze Broni, Radomiaka oraz Legionu. Trener Konrad Dousa powołał w sumie 20 piłkarzy, w tym Bartosza Bogacza, Wojciecha Jaroszko (obaj Radomiak), Wiktora Kupca, Damiana Derletę, Tomasza Wojtysiaka (wszyscy Broń) oraz dwóch zawodników radomskiego Legionu: Błażeja Mastalerza i Norberta Tkaczyka.

Znów na badaniach

SIATKÓWKA. Nadal nie wiadomo, co dokładnie dolega i ile potrwa przerwa w treningach kapitana Jadaru Radom Marcina Kocika. Zawodnik przeszedł serię badań kontrolnych w Warszawie, jednak po nich lekarze nie postawili ostatecznej diagnozy. Siatkarz ponownie udał się do stolicy w czwartek, zaliczając serię dodatkowych badań. Przypomnijmy, od ostatniego meczu w Plus Lidze z Resovią Rzeszów kapitan Jadaru narzeka na kłopoty z kręgosłupem.

Wybiorą nowe władze

SPORT. W piątek przedstawiciele tenisa stołowego i lekkiej atletyki w regionie radomskim wybiorą nowe władze okręgowych związków w tych dyscyplinach sportu. Działacze Radomskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego zebranie sprawozdawczo-wyborcze zaplanowali na godz. 16 w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej. O tej samej porze w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza swoje zebranie rozpoczną przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Trenują w klubie

SIATKÓWKA. Reprezentanci Polski kadetów Kacper Gonciarz i Wojciech Ferens, którzy są zawodnikami Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni dostali tydzień wolnego z zajęć w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Ten czas poświęcą na treningi w macierzystym klubie pod okiem trenera Andrzeja Sitkowskiego. Obaj gracze, którzy mieli udział w niedawnym awansie reprezentacji do finałów mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej, zagrają w piątkowym sparingu kadetów Czarnych z juniorami trenera Jacka Skroka. Przypominamy, początek meczu młodzieżowych zespołów RCS w hali MOSIR-u przy ul. Narutowicza o godz. 17.

Zwycięstwa kadetów

KOSZYKÓWKA. Na inaugurację drugiej rundy ligi kadetów, w której toczy się walka o zajęcie miejsc 5-12, UKS 40 Radom pokonał Jagiellonkę Warszawa 79:60, a Piotrówka Radom wygrała z UKS-em La Basket Warszawa 81:62. UKS jest piąty w tabeli, a Piotrówka druga.