Mariusz Jurasik: Cel? Mistrzostwo Świata!

- Cel? Mistrzostwo świata oczywiście. Wiem, co mówię. Dwa lata temu przed mistrzostwami świata w Niemczech też twierdziłem, że jesteśmy w stanie grać o medal. I zostaliśmy wicemistrzami świata - powiedział przed piątkową inauguracją mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Mariusz Jurasik.

Bogdan Wenta: Każdy mecz jak finał ?

W piątek w Chorwacji rozpoczynają się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Z ostatnich Polacy przywieźli srebrny medal. Drużyna Bogdana Wenty rywalizację w grupie C rozpocznie w sobotę z Algierią (godz. 15.30). Potem mecze z Rosją, Macedonią, Tunezją i Niemcami. Relacje w TVP 2 oraz na Zczuba.pl.

Nastroje w polskiej drużynie przed turniejem są bojowe, co potwierdza w rozmowie Mariusz Jurasik.

- Jaki mamy cel? Mistrzostwo świata oczywiście. Po igrzyskach olimpijskich dałem sobie dwa, trzy miesiące, przemyślałem, porozmawiałem z rodziną. I spróbuję jeszcze coś zwojować z tą drużyną. A wiem, co mówię. Dwa lata temu przed mistrzostwami świata w Niemczech też twierdziłem, że jesteśmy w stanie grać o medal. I zostaliśmy wicemistrzami świata - mówi Jurasik.

Polak uważa, że kadrowicze są w formie, a medal w ich zasięgu.

- Jesteśmy mocni psychicznie, fizycznie zresztą też. I mamy realne szanse na kolejny sukces. A medal będzie nim na pewno. Zdobyć go na dwóch takich samym imprezach z rzędu, to byłoby coś - powiedział Jurasik.

Przeczytaj cały wywiad z Mariuszem Jurasikiem czytaj tutaj ?